Boże Narodzenie

i

Autor: pixabay

Uważajcie na "świątecznych złodziei i oszustów" ! Apeluje policja [POSŁUCHAJ]

2020-12-23 13:23

Nawet w święta złodzieje i oszuści nie odpoczywają. Dlatego policja w Ostrowie Wielkopolskim apeluje, by dbać o swoje bezpieczeństwo i nie ufać obcym. Czasy są wyjątkowo trudne, ale - niestety - to nie powstrzymuje oszustów, którzy bezlitośnie wykorzystują zaufanie innych, szczególnie seniorów. Ale nie tylko.

Tegoroczne święta - z powodu pandemii - nie pozwalają na dalsze podróże czy spotkania w większym gronie. Ale oszuści i to potrafią wykorzystać.

Metod wyłudzania pieniędzy czy kradzieży - niestety - jest sporo - dlatego ostrowska komenda apeluje o ostrożność w kontaktach z obcymi - mówi Małgorzata Michaś, rzecznik garnizonu.

Pamiętajmy też o zabezpieczeniu mieszkania, kiedy wyjdziemy na ostatnie zakupy czy świąteczny spacer. Nawet taką krótką nieobecność potrafią wykorzystać złodziej. Dlatego warto też dobrze żyć z sąsiadami. A jednocześnie samu być dobrym sąsiadem i zwracać uwagę na obce osoby, "kręcące się" w okolicy.

Apelujemy również o zachowanie szczególnej ostrożności przez osoby mieszkające samotnie, szczególnie starsze. Nie należy ufać obcym. Nie należy obcych wpuszczać do mieszkań. Czy dawać im czegokolwiek.

Trzeba być ostrożnym w kontaktach z obcymi - mówi rzecznik KPP w Ostrowie Wielkopolskim, Małgorzata Michaś

Sporo jest także oszustw i wyłudzenia przy pomocy SMS-ów czy fałszywych maili. Tutaj policja też uczula na to, by nie otwierać nie sprawdzonych linków i nie odpisywać na niesprawdzone wiadomości.

W tym roku nowe zasady nakłada także pandemia. Rząd nałożył mocne ograniczenia w liczbie uczestników świątecznych spotkań czy - wychodzenia z domów - podczas Sylwestra. I w tym zakresie policja też będzie sprawdzać przestrzeganie reguł.

W każdej sytuacji zagrożenia należy dzwonić na 112.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Świątecznie na toruńskiej starówce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE