TŻ Ostrovia wygrywa w Łodzi

i

Autor: TŻ Ostrovia

Żużel

Tak będzie wyglądać skład Arged Malesy Ostrów Wielkopolski w sezonie 2024? Skład już prawie gotowy!

2023-10-02 9:50

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski rozpoczęła budowę składu na sezon 2024. Działacze chcieliby, aby zespół powalczył o awans do PGE Ekstraligi. Klub już ogłosił prawie wszystkie nazwiska. Jak będzie wyglądać skład ostrowskiego zespołu?

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski myśli o sezonie 2024

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski zakończyła sezon 2023 na półfinale 1. Ligi Żużlowej. Ostrowianie przegrali półfinał z Enea Falubazem Zielona Góra. Działacze w międzyczasie myśleli o kolejnym sezonie, który ma zakończyć się powrotem do PGE Ekstraligi. 

Oni opuszczą Arged Malesę Ostrów Wielkopolski?

Wiele na to wskazuje, że z zespół z Ostrowa Wielkopolskiego zostanie mocno przebudowany. Szeregi ekipy z południa Wielkopolski mają opuścić Grzegorz Walasek, Victor Palovaara, Olivier Berntzon i Matias Nielsen. W ostatnich czasie dużo mówiło się, że z zespołem pożegna się 19-letni Jakub Krawczyk, którego kusiły kluby PGE Ekstraligi. Tak się jednak nie stanie. W czwartek (7 września) klub potwierdził pozostanie zarówno Krawczyka, jak i Sebastiana Szostaka. Ponadto wiadomo, że zespół w sezonie 2024 poprowadzi Mariusz Staszewski. Szkoleniowiec - mimo zainteresowania klubów ekstraligowych potwierdził już pozostanie w Ostrowie, co jest dobrą wiadomością dla kibiców, ale i młodych żużlowców, którzy rozwijają się pod jego skrzydłami.

Polecany artykuł:

TŻ Ostrovia wygrywa w Łodzi

Jak będzie wyglądać Arged Malesa Ostrów Wielkopolski w sezonie 2024?

Władze Arged Malesy Ostrów Wielkopolski powoli odkrywają karty przed sezonem 2024. W czwartek (21 września) potwierdzono pierwszy transfer. Nowym zawodnikiem Arged Malesy Ostrów Wielkopolski został Frederik Jakobsen. 

Z kolei w niedzielę (24 września) ogłoszono, że kontrakt z klubem przedłużył Tobiasz Musielak. - Nasz kapitan zostaje z nami na sezon 2024. Tobiaszowi Musielakowi życzymy przede wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia i cieszymy się, że Tofika będziemy nadal oglądać w naszych barwach - napisali przedstawiciele ostrowskiego klubu.

Wiadomo już także, że umowy z Arged Malesą Ostrów podpisali także Gleb Czugunow i Chris Holder.

Zasadniczo brakuje jeszcze tylko jednego zawodnika, który może występować na pozycji U24. Tym najprawdopodobniej będzie Wiktor Jasiński

 Okienko transferowe w żużlu oficjalnie otwarte będzie od 1 listopada.

Unia Leszno i PGE Ekstraliga w sezonie 2023. Quiz dla fanów żużla

Pytanie 1 z 10
W którym klubie żużlowym jeździł najwięcej sezonów Janusz Kołodziej?
Kołodziej
85 lat KS Unia Leszno. Wystawa "Mówisz Leszno - myślisz żużel"