Mariusz Staszewski odejdzie z Arged Malesy Ostrów Wielkopolski? Wielu chętnych na jego usługi

i

Autor: Mateusz Birecki/REPORTER Mariusz Staszewski odejdzie z Arged Malesy Ostrów Wielkopolski? Wielu chętnych na jego usługi

Żużel

Mariusz Staszewski zostaje w Arged Malesa Ostrów Wielkopolski na sezon 2024. Mamy oficjalne potwierdzenie

2023-09-07 12:16

Mariusz Staszewski to człowiek instytucja w Arged Malesie Ostrów Wielkopolski. Pełni on funkcję trenera, ale także wiceprezesa. Kilka tygodni temu sam przyznał, że rozważa odejście z Ostrowa. Było wielu chętnych na jego usługi, ale już oficjalnie wiadomo, że zostaje on w Ostrowie na sezon 2024.

Mariusz Staszewski mógł odejść z Arged Malesy Ostrów Wielkopolski?

Mariusz Staszewski na początku czerwca przyznał w jednym z wywiadów, że rozważa dymisję. Takie słowa zaskoczyły kibiców Arged Malesy Ostrów Wielkopolski. Sam zainteresowany wyjaśnił później w rozmowie z "Kurierem Ostrowskim", że słowa po przegranym meczu z Falubazem nie były wypowiedziane pod wpływem emocji. - Ja naprawdę rozważam taki ruch. O powodach nie chcę jeszcze szerzej mówić - mówił.

Od tamtych słów minęło kilka tygodni. Wiadomo, że usługami Mariusza Staszewskiego są zainteresowane dwa kluby: Fogo Unia Leszno i Tauron Włókniarz Częstochowa. Portal interia.pl donosił już kilka dni temu że będą musiały się one obejść smakiem, bo Staszewski zostanie w Ostrowie na kolejny rok.

Mariusz Staszewski zostaje w Ostrowie

W czwartek (7 września) klub oficjalnie potwierdził, że trener Mariusz Staszewski zostaje na stanowisku na sezon 2024. 

Na specjalnej konferencji przekazano informacje o pozostanie w zespole młodzieżowców - Jakuba Krawczyka i Sebastiana Szostaka. Szczególnie o tego pierwszego zabiegały kluby z PGE Ekstraligi.

Arged Malesa Ostrów walczy o awans

Przed trenerem Staszewskim i jego zespołem jeszcze jedna misja w tegorocznych rozgrywkach. Ostrowianie ciągle mają szansę wywalczyć awans do PGE Ekstraligi. Arged Malesa dostała się do półfinału 1. Ligi Żużlowej, jako tzw. lucky looser. W związku z tym zmierzy się na tym etapie rozgrywek z niepokonanym Enea Falubazem. Zwycięstwo ostrowian będzie wielką niespodzianką, ale zespół z południa Wielkopolski w przeszłości udowodnił, że potrafi sprawiać sensację. W 2021 roku też nikt nie dawał im szans na awans do PGE Ekstraligi.

Spotkania półfinałowe 1. LŻ zaplanowano na 9-10 i 16-17 września. Ostrowianie pierwszy mecz (9.09) z Falubazem odjadą na własnym torze.

Unia Leszno i PGE Ekstraliga w sezonie 2023. Quiz dla fanów żużla

Pytanie 1 z 10
W którym klubie żużlowym jeździł najwięcej sezonów Janusz Kołodziej?
Kołodziej
85 lat KS Unia Leszno. Wystawa "Mówisz Leszno - myślisz żużel"