bursa szkolna

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Ostrowie Tak wyglądać będzie bursa po remoncie

Rusza remont Bursy Szkolnej przy Tomczeka w Ostrowie! Pochłonie ponad 2,5 miliona

2021-07-27 11:25

Lata przygotowań i w końcu może ruszyć. Remont bursy przy Tomczeka w Ostrowie Wielkopolskim. Placówka podlega pod powiat, dlatego to ten samorząd odpowiada za prace. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą robót. Te powinny ruszyć w najbliższych dniach. Potrwają rok.

To ostatnia placówka oświatowa powiatu, w której przeprowadzona zostanie termomodernizacja.

Zakres prac obejmuje wymianę pokrycia dachu, montaż na nim instalacji fotowoltaicznej, wymianę okien, ocieplenie całego budynku i położenie nowych tynków.

W efekcie, po zakończeniu inwestycji, zamiast szarej smutnej bryły ta część Ostrowa zyska w przestrzeni odnowiony obiekt   

Już na tym etapie mamy powód do zadowolenia, bo rozpoczynamy termomodernizację ostatniego budynku oświatowego, dla którego organem prowadzącym jest Powiat Ostrowski. Cieszy także to, że na trudnym obecnie rynku usług budowlanych udało się wyłonić wykonawcę, który to zadanie zrealizuje. Na inwestycję udało nam się także pozyskać ponad  milion złotych z funduszy rządowych.

Mówi starosta Paweł Rajski.

Bursa Szkolna dysponuje ok. 150 miejscami noclegowymi przeznaczonymi dla młodzieży, głównie w trzyosobowych pokojach.

Jest drugim domem dla uczniów, którzy wybierają ostrowskie szkoły, a pochodzą z innych powiatów czy nawet województw.

Do dyspozycji młodzieży w budynku jest także biblioteka, siłownia, stołówka, pokoje do cichej nauki, trzy świetlice, kuchenki młodzieżowe oraz łazienki.

Bursa posiada także pokoje, z oddzielnym wejściem, które udostępnione były personelowi medycznemu zaangażowanemu z walkę z koronawirusem.

We Wrocławiu budują nowy aquapark.