Zlot Pojazdów Pożarniczych

Piękne wozy strażackie zaparkowały w Sieroszewicach [ZOBACZ,POSŁUCHAJ]

2023-08-26 19:22

48 pięknych, czerwonych wozów strażackich zaparkowało w sobotę przy Wiśniowej w Sieroszewicach. Wszystko za sprawą trzeciego już Zlotu Pojazdów Pożarniczych. Medialnym partnerem zlotu jest Radio ESKA.

Wszystkie piękne, czerwone, wypucowane i lśniące! 48 pojazdów pożarniczych cieszyło oczy podczas trzeciego już zlotu w podostrowskich Sieroszewicach. Wszystkie na sygnałach pięknym korowodem wjechały na plac by zachwycić uczestników zabawy.

Zadowolone były i dzieci, i dorośli.

Widziałem tyle wozów! - cieszył się 5-letni Bruno, który na zlocie pojawił się z mamą i kuzynem Kazikiem. - Można do tych samochodów wejść, zobaczyć je od środka – mówili nam chłopcy. - Jest super! Są zamki dmuchane i można zobaczyć prawdziwe pompy strażackie, które pompują wodę.

Najstarszym wozem był Lublin z 1953 roku, który przyjechał razem z ochotnikami z OSP Lis Kalisz.

Ten wóz był w strasznych stanie – mówił nam jego opiekun Jan Janiszewski. - To, że dziś go mamy to trochę zasługa byłego komendanta PSP Kalisz pana Prokopa. Bo on mi mówił – ten wóz nie pojedzie. No ale jak to nie? Ja z Janiszewskich – i łatwo się nie poddam. No i rok robiliśmy ten wóz. Kabina jest drewniana, a dach metalowy na gwoździe przyczepiony. Jest piękny, jest naszą dumą.

III Zlot Pojazdów Pożarniczych Sieroszewice 2023

Praktycznie wszystkie pokazane w Sieroszewicach wozy są „na chodzie”. Służą jednostkom OSP, które się nimi opiekują.

Po każdej akcji samochód musi być umyty, zatankowany, sprawdzony musi być olej no i oczywiście musi być w nim woda - dodaje Janusz Janiczak, naczelnik OSP Staw, który prezentował podczas pokazu STARA 266 z 1990 roku. - Cieszymy się, że takie zlotu są, że są miejsca, gdzie możemy pokazać nie tylko nasze wozy, ale też naszą pracę.

Medialnym partnerem trzeciego Zlotu Pojazdów Pożarniczych jest Radio Eska.

Quiz. Poznaj makaron po kształcie! Ucieszy cię każdy punkt!

Pytanie 1 z 10
Conchiglione to makaron w kształcie: