basen

i

Autor: BŹ

wakacje

Ostrów. Basen Miejski "idzie na rekord"?

2023-08-21 16:04

Średnio dwa tysiące każdego dnia, ale bywały i takie dni, kiedy liczba bawiących się przekroczyła magiczne trzy tysiące. Basen Miejski OLIMPIJSKA w Ostrowie oblegany. Pogoda zdecydowanie sprzyja wodnym kąpielom. Hitem stało się nocne pływanie, w którym ostatnio wzięło udział 1,5 tysiąca ludzi.

To jedno z najchętniej odwiedzanych latem miejsc w Ostrowie. I w sumie ten fakt nie dziwi – wysokie temperatury wręcz prowadzą prosto na Basen Miejski "Olimpijska". I tak jak rekordy biją termometry, tak rekordowa momentami jest frekwencja na basenie przy Olimpijskiej.

Jak wynika ze statystyk – od 12 do 20 sierpnia kąpielisko odwiedziło ponad 18,5 tysiąca ludzi. W tym czasie padły też rekordy – ponad 3 tysiące osób bawiło się na „miejskim” 15 sierpnia, kiedy dodatkową atrakcją było nurkowanie w sztucznej rafie razem z Centrum Nurkowym DECO.

Ogromną popularnością cieszy się też nocne pływanie. Podczas pierwszej takiej nocy do basenu wskoczyło ponad pół tysiąca ludzi. Na kolejnej – kąpiących się było trzy razy tyle.

Nie wyobrażam sobie nie ochłodzić się w basenie przy takiej temperaturze – mówi jedna z uczestniczek zabawy. - Jest tak gorąco, że tylko skok do wody daje wytchnienie.

Każdego dnia bezpieczeństwa na basenie pilnuje pięciu lub sześciu ratowników. Łącznie jest ich 31.

Jak dotąd jest bezpiecznie – zapewnia ratownik Maciej Siwek - i życzymy sobie, by tak zostało. Oczywiście ludzie są różni i zachowują się różnie, skaczą do wody, kiedy nie powinni tego robić. Ale my mamy swoje procedury, jak należy reagować w takich sytuacjach. To jest dobry sezon, całe lato jest praktycznie gorące. Tylko przez tydzień, z powodu gorszej pogody, byliśmy zamknięci. Liczymy na to, że do końca wakacji pogoda będzie nam sprzyjać.

Dopisuje pogoda, dopisuje frekwencja, jest bezpiecznie - mówi ratownik WOPR Maciej Siwek

Ostrowski basen został oddany do użytku, po generalnym remoncie , w czerwcu 2017 roku.

Ma m.in.: sztuczną rzekę, ławki podwodne z masażem powietrznym, grotę sztucznej fali, masaż karku, gejzery powietrzne, grzybki wodne, masaż ścienny z ławką, leżanki powietrzne, zjeżdżalnie dla dzieci, zjeżdżalnie dla dorosłych i zabawki wodne dla dzieci. Jest też sporo miejsca do leżakowania.

Czynny jest od poniedziałku do piątku od 10.00 do 21.00. W weekendy i święta do 22.00.

Bilety kosztują od 12 do 24 złotych. Dzieciaki do 3 roku życia płacą złotówkę.

Rozszyfruj te marki z PRLu. Wstydź się, jeśli ich nie znasz!

Pytanie 1 z 10
Ursus to nazwa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE