lewków

i

Autor: fb Muzeum w Lewkowie

Pałac w Lewkowie otworzy się dla zwiedzających

2022-06-03 11:41

Pałac w Lewkowie pod Ostrowem otwiera swoje podwoje dla zwiedzających. Po trwającym kilka lat kompleksowym remoncie, już w lipcu będzie można podziwiać odrestaurowane wnętrza rodu Lipskich, ale też pospacerować po przepięknych terenach parkowych.

To wielki sukces, że za kwotę ponad 20 milionów złotych udało się doprowadzić do renowacji nie tylko budynku głównego i oficyn, ale również wzbogacić go o sale wystawowe, zaplecze gastronomiczne. I pięknie został odrestaurowany park- mówi starosta ostrowski Paweł Rajski. 

lewków

i

Autor: fb Muzeum w Lewkowie

Remont pałacu kosztował ponad 20 milionów złotych. Pieniądze pochodziły z budżetu urzędu marszałkowskiego, któremu muzeum podlega. W planach jest jednak przekazanie go pod zarząd powiatowi ostrowskiemu.

Kilka lat temu jako rada powiatu wyraziliśmy wolę przejęcia tego obiektu dodaje starosta. Przede wszystkim jednak muszą zakończyć się wszystkie, nawet drobne prace, a całość rozliczona, przez obecnego właściciela, czyli urząd marszałkowski. Wtedy trzeba będzie przeanalizować, jakie będą koszty utrzymania całego kompleksu, jaki wkład po naszej stronie i nałożyć to na ogólną sytuację finansową samorządów. I dopiero wówczas podjąć decyzję. 

ff22

i

Autor: fb Muzeum w Lewkowie