karetki

i

Autor: az

Szpital

Ostrowski szpital z większym taborem

2023-09-18 12:38

Dwie nowe karetki zasiliły tabor ostrowskiego szpitala. Nowoczesne pojazdy, w pełni wyposażone zastąpią dwie najbardziej wysłużone. Na zakup nowych otrzymał dofinansowanie z funduszy unijnych.

Karetki z najwyższej półki, wyposażone tak jak oczekiwał tego szpital. Koszt to 1,5 miliona złotych, z czego 85 procent to unijne dofinansowanie, a pozostałe 200 tysięcy złotych z budżetu powiatu - mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski. 

Karetki na pewno poprawią infrastrukturę szpitalną. Dwie nowe w systemie pozwolą na wymianę dwóch najstarszych, których eksploatacja jest zupełnie nieekonomiczna - dodaje Piotr Skoczylas, wicedyrektor szpitala. 

karetki

i

Autor: az

Większość kwoty na zakup to dotacja unijna ze specjalnej puli pocovidowej. System opieki zdrowotnej został w Europie mocno nadwyrężony covidem - mówi marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak. Powstało coś w rodzaju długu zdrowotnego, takiego przetrzymania wielu chorób, związane z utrudnionym dostępem do poradni. To było mocno odczuwalne w naszym kraju. Odpowiedzią unijnego płatnika na te potrzeby jest dodatkowa, specjalna pula pieniędzy na taką szybką ścieżkę, która pozwala nadrobić pewne braki, zwłaszcza sprzętowe.

karetki

i

Autor: az

Szpital z funduszy unijnych otrzymał z tej puli łącznie 5 milionów złotych. Pozostała część została przeznaczona na remont oddziału laryngologii.

karetki

i

Autor: az