Sala sądowa

i

Autor: Facebook

wyrok

Ostrów. Zginęli tuż przed ślubem. Kierowca tira usłyszał wyrok

2023-08-24 12:29

Jest wyrok w głośnej sprawie wypadku w Świecy pod Odolanowem w Wielkopolsce, do którego doszło pod koniec sierpnia 2021 roku. W stojące na poboczu auto osobowe uderzył samochód ciężarowy. Zginęła dwójka młodych ludzi, jak się okazało narzeczonych tuż przed ślubem. Wyrok usłyszał kierowca ciężarówki!

Para zginęła tuż przed ślubem. Tragedia pod Odolanowem

Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską. Tuż przed ślubem zginęli 26-letnia kobieta i o 6 lat starszy mężczyzna. Para – jak informowały media – jechała uzgadniać ostatnie szczegóły w sali weselnej.

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej numer 444 w Świecy pod Odolanowem w powiecie ostrowskim. Ustalenia policji wskazywały, że citroen zjechał częściowo na pobocze i ustawił się bokiem. Wtedy ciężarówka uderzyła przodem w bok auta osobowego. Citroen wypadł z drogi i zatrzymał się w polu kukurydzy. Młodzi nie mieli szans. Zginęli na miejscu.

Kierowca tira – wtedy 48-letni – mieszkaniec powiatu poznańskiego został niegroźnie ranny. Był trzeźwy. Prokuratura oskarżyła go – zgodnie z 177 Kodeksu Karnego – o to, że naruszył zasady w ruchu drogowym skutkiem czego był - spowodowany nieumyślnie - wypadek, w którym zginęły dwie osoby. Groziło mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Kierowca tira został skazany

Sąd Rejonowy w Ostrowie uznał mężczyznę winnym i skazał na rok i 4 miesiące więzienia. Dał także dwuletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Nakazał też wypłacenie po 5 tysięcy złotych rodzinom ofiar wypadku. Musi też pokryć koszty procesu.

Wyrok zapadł w sierpniu. Nie jest prawomocny.

Art.  177 KK.  [Spowodowanie wypadku komunikacyjnego]

§  1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1,podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§  2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§  3. Jeżeli pokrzywdzonym jest wyłącznie osoba najbliższa, ściganie przestępstwa określonego w § 1 następuje na jej wniosek.

ZA: www.sip.lex.pl/akty-prawne

Najbardziej podchwytliwe pytania. Tylko nieliczni mają komplet punktów!

Pytanie 1 z 10
Jak miał na imię Bolesław Prus?