szpital ostrów

i

Autor: BŹ

koronawirus

Ostrów. Są przypadki covid-19 w szpitalu

2023-09-27 11:01

Nie ma żadnych powodów do niepokoju. Przypadki zakażeń covidem są pojedyncze. Te potwierdzone - uspokajają lekarze w Ostrowie. W szpitalu obecnie jest troje pacjentów z pozytywnym wynikiem na SARS-Cov-2.

Pacjenci z potwierdzonym wynikiem testu na koronawirusa są leczeni na oddziale izolacyjnym. To chorzy z innymi dolegliwościami i schorzeniami, a covid-19 jest niejako "dodatkiem".

W tej chwili nie ma powodów do żadnych niepokojów - mówi nam Dariusz Bierła, dyrektor szpitala w Ostrowie.

Nie testujemy pod kątem SARS-CoV-2 wszystkich pacjentów, ale tych, którzy mają wskazania. Na przykład wysoką gorączkę czy duszności. Lub jakieś inne nietypowe objawy, które mogą wskazywać na koronawirusa. Na dziś nie ma potrzeby testowania wszystkich pacjentów. Tak naprawdę mamy pojedyncze przypadki zachorowań i kontrolę nad sytuacją.

​W całej Polsce ostatnie doby zanotowano niespełna trzysta zakażeń koronawirusem.

Obecnie świat obawia się nowego wariantu wirusa - zwanego ERIS, który po raz pierwszy zauważony został w lutym tego roku. Bardzo szybko się mutuje i został już potwierdzony w ponad 50 krajach.

QUIZ: Wszystkie księżniczki Disneya - którą z nich jesteś?

Pytanie 1 z 10
W życiu kierujesz się zasadą:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE