szpital ostrów

i

Autor: BŹ

zdrowie

Ostrów. Szpital kupi nowy sprzęt dla SOR-u

2023-09-26 10:49

Przede wszystkim nowy tomograf dedykowany tylko pacjentom SOR-u, do m.in. aparty RTG, USG i EKG i sprzęt pomocniczy. Szpital w Ostrowie idzie na zakupy. Właśnie dostał prawie 9 milionów złotych z Ministerstwa Zdrowia, z tzw. Funduszu Medycznego.

Pieniądze podatników wracają do Ostrowa. I to niemałe.

Ponad 8 milionów 700 tysięcy złotych z Funduszu Medycznego w Ministerstwie Zdrowia dostał szpital na doposażenie oddziału ratunkowego.

Na wydatnie pieniędzy ma czas do końca 2025 roku.

A kupić chce m.in. nowy tomograf, aparaty RTG i EKG oraz wyposażenie w postaci wózków dla pacjentów czy nowych łóżek.

Mamy czas do końca 2025 roku, ale chcemy zrobić wszystko, by ten sprzęt był najpóźniej na koniec 2024. Bo bardzo się przyda. To przede wszystkim nowy tomograf, który dedykowany będzie tylko pacjentom Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, do tego kilka innych aparatów. Chcemy też kupić lampę operacyjną na SOR, a także doposażyć oddział w wózki do przewozu pacjentów. W sumie mamy kilkanaście pozycji na naszej liście zakupowej. Musimy przygotować specyfikacje, przetargi, więc to chwilę potrwa zanim sprzęt do nas trafi.

Mówi dyrektor szpitala w Ostrowie Dariusz Bierła.

Wszystko trafi na Szpitalny Oddział Ratunkowy, który obecnie jest jednym z najbardziej obleganych w regionie. Dziennie obsługuje nawet 150 pacjentów, nie tylko z Ostrowa.

Pracuje na nim ponad 20 lekarzy i ponad 40 pielęgniarek i ratowników medycznych.

Ile wiesz o obradach Okrągłego Stołu? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Kiedy dokładnie odbyły się obrady Okrągłego Stołu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE