nurkowanie

Ostrów. Nurkowali w rafie. Blisko 250 śmiałków wskoczyło do wody!

2023-08-16 13:13

Dopisała pogoda, dobre humory i frekwencja. Można nawet mówić o małym rekordzie. Blisko 250 osób zanurkowało wczoraj w rafie na basenie miejskim w Ostrowie. Nurkowanie było jedną z atrakcji przygotowanych na kąpielisku wraz z DECO Centrum Nurkowe. Medialnym partnerem było Radio Eska.

Dokładnie 246 śmiałków zanurzyło się we wtorek w basenie w Ostrowie.

Od 10.00 do wieczora można było nurkować w sztucznej rafie przygotowanej przez Centrum Nurkowe DECO.

Pogoda się udała i frekwencja - mówi Dominik Dopierała z Centrum Nurkowego DECO w Kaliszu. - Najbardziej cieszy to, że było bardzo dużo dzieciaków. Oczywiście pod opieką rodziców. Rodzice chyba trochę się bali, ale u najmłodszych tego strachu nie było, za to była ciekawość nurkowania. I to jest mega fajne, bo z takiej jednej przygody może zrodzić się pasja na całe życie. I to jest – między innymi – cel naszych akcji nurkowania w rafie. Teraz w Ostrowie, ale byliśmy już też m.in. w Kaliszu i Kępnie.

- Mamy mały rekord frekwencyjny - mówi Dominik Dopierała z DECO Centrum Nurkowe

Nurkowanie odbywało się pod bacznym okiem i pod opieką instruktorów. Na miejscu, co jest oczywiste, byli też ratownicy.

Wszystko przebiegało bezpiecznie – mówi Maciej Siwek, ratownik na ostrowskim basenie. - Ale najfajniejsza była radość uczestników nurkowania, widać było, że to sprawia im ogromną przyjemność. Choć pewnie też trochę strachu było.

Kto nie zdążył 15 sierpnia zanurkować w rafie w ostrowskim basenie, będzie miał okazję by to zrobić. Kolejne nurkowanie planowane jest na 27 sierpnia.

Medialnym partnerem akcji jest Radio Eska.

Quiz z wiedzy bezużytecznej. Przekonaj się czy znasz te mało istotne fakty!

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa lęk przed ciemnością?