straż pożarna

i

Autor: III Zlot Pojazdów Pożarniczych/fb

kultura i rozrywka

III Zlot Pojazdów Pożarniczych już 26 sierpnia w Sieroszewicach

2023-08-11 18:17

To będzie prawdziwa gratka dla kochających straż pożarną i jej samochody. Ale każdy tego dnia znajdzie coś dla siebie i będzie dobrze się bawić. Już po raz trzeci w Sieroszewicach odbędzie się Zlot Pojazdów Pożarniczych. Wszystko 26 sierpnia.

Każdego roku w Zlocie Pojazdów Pożarniczych uczestnicy od 30 do 50 pojazdów. Niektóre są już zabytkowe, niektóre mają już swoją „strażacką” emeryturę i na wezwania nie jeżdżą. Ale są też takie, które wciąż są w służbie.

Wszystkie są piękne, zadbane i przygotowane do tego, by je podziwiać. No i są „na chodzie”, bo do miejsca zlotu dojeżdżają „na własnych kołach”.

W tym roku na placu przy Wiśniowej także stanie kilkadziesiąt samochodów, w tym prawdziwe perełki, o które pieczołowicie dbają ich właściciele. Najstarszy pojazd ma ponad 70 lat.

Zapraszamy wszystkich, nie tylko pasjonatów motoryzacji – mówi nam organizator Radosław Jamroziak, ze Stowarzyszenia Ogniste Serca. - Nasz zlot, to okazja by dokładnie przyjrzeć się tym pojazdom, można do nich wsiąść, posłuchać opowieści o ich służbie. A każdy kryje ciekawe historie.

W programie zlotu są także inne atrakcje, w tym konkursy dla strażaków i dla dzieci, food trucki, gry i zabawy dla najmłodszych, stoiska policji lub aresztu śledczego, gdzie można poznać pracę funkcjonariuszy czy pokazy gaszenia sikawką konną.

Na koniec, jak na takie spotkanie przystało, zabawa taneczna.

Wszystko w sobotę 26 sierpnia od godziny 15.00 w Sieroszewicach.

Medialnym partnerem III Zlotu Pojazdów Pożarniczych jest Radio Eska.

strazaki

i

Autor: III Zlot Pojazdów Pożarniczych/fb

QUIZ z wiedzy ogólnej 2023 - odpowiedz na pytania w leniwy dzień

Pytanie 1 z 11
Jaki pseudonim ma Youtuber, który zostawił walizkę z pieniędzmi pod domem dziecka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE