rzeka

i

Autor: BŹ

Ostrów/Kalisz : Wskoczył do płytkiej wody. Walczy o życie i zdrowie w kaliskim szpitalu

2022-07-05 15:46

Mężczyzna walczy o zdrowie i życie, a policja wyjaśnia co dokładnie stało się w minioną sobotę na jednym z brzegów Prosny w powiecie ostrowskim. Podczas spływu kajakowego 27 - latek wskoczył do rzeki. I złamał kręgosłup. Jest w stanie ciężkim w szpitalu w Kaliszu.

Jest sparaliżowany, oddycha za niego respirator. W stanie ciężkim jest 27 - letni kajakarz, który w minioną sobotę skoczył do płytkiej wody. Jest na intensywnej terapii w szpitalu w Kaliszu - mówi jego rzecznik Paweł Gawroński.

Wstępna diagnostyka wykazała uraz szyjnej części kręgosłupa. Początkowo mężczyzna był przytomny, był pod opieką lekarzy z neurochirurgii. Ale jego stan się pogorszył. Obecnie przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej. Ze względu na obrzęk zatrzymał się oddechowo i został podłączony pod respirator. Ma porażone kończyny dolne. Rusza ramionami, ale nadgarstkami już nie.

Do tragicznego skoku do wody doszło w minioną sobotę podczas spływu kajakowego rzeką Prosną.

Mężczyzna wraz z kolegami zatrzymał się na chwilę przy brzegu. Wyszedł z kajaku, a potem wskoczył do wody. Okazało się, że było tam płytko. I były kamienie.

27 - latka z wody wyciągnęli koledzy, którzy wezwali pomoc.

Sprawę wyjaśnia policja w Ostrowie Wielkopolskim, która jednocześnie apeluje o rozwagę podczas zabawy w wodzie.

Przesłuchaliśmy już świadków zdarzenia, przeprowadzone zostały również oględziny miejsca wypadku. Trwają dalsze czynności, które mają wskazać co dokładnie się wydarzyło - mówi Ewa Golińska Jurasz z komendy policji w Ostrowie.

To kolejny tragiczny wypadek nad wodą w regionie.

W czerwcu utonęło dwóch młodych mężczyzn - jeden w zbiorniku w Kobylej Górze pod Ostrzeszowem, drugi w zbiorniku SZAŁE pod Kaliszem.

QUIZ. Masz pecha czy szczęście?

Pytanie 1 z 10
Drogę przebiega Ci czarny kot, co robisz?