jabłko

i

Autor: BŹ

Ostrów będzie miał sad! 24 jabłonie właśnie posadzono

2021-11-10 9:10

24 jabłonie w miejskim sadzie w Ostrowie Wielkopolskim. Pierwsze takie miejsce powstaje na osiedlu Zębców. Pomysłodawcy liczą, że pierwsze owoce pojawią się już w przyszłym roku.

Miejsce to niedawno było zupełnie zaniedbane i nieużytkowane. Teraz stoi już kolorowy plac zabaw, a przy nim przyszły sad. Drzewa właśnie zostały posadzone.

Tu powstaje, jak widać, pierwszy edukacyjny sad w Ostrowie Wielkopolskim. Mieliśmy około tysiąca metrów do zagospodarowania. I działamy! Będzie to sad z jabłoniami, bo w naszym herbie jest jabłko. Są to odmiany bardzo stare: antonówka, szara reneta, czyli takie jakie pamiętają jeszcze nasi dziadkowie.

Mówi inicjatorka sadu, miejska radna Elżbieta Grochowska.

Owoce mają stać się produktem promującym miasto.

Mają z nich powstawać m.in. przetwory, które będą osobliwymi miejskimi suwenirami.

W ubiegłym roku w Ostrowie powstała miejska pasieka. W tym -  po raz pierwszy odbyło się miodobranie, a słodki przysmak trafił do słoików i również służy jako lokalny produkt reklamowy.

Sad kosztował ponad 160 tysięcy złotych. Zapłaciło miasto.

Czy twoja rodzina zdrowo się odżywia?

Pytanie 1 z 7
Czy w waszym domu dzieci jedzą to samo co rodzice?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE