elektrośmieci

i

Autor: Targowiska Miejskie Ostrów

To dopiero GABLOTA :) Na elektrośmieci!

2021-11-08 14:00

Nowa, specjalna gablota na małe elektorośmieci w Ostrowie Wielkopolskim. Stanęła właśnie na targowisku miejskim przy Głogowskiej. Można do niej wrzucać m.in. baterie, żarówki, płyty CD, kasety audio i video. A także na ładowarki, tonery i inny, drobny sprzęt, np. telefony komórkowe, myszki komputerowe.

 - To kolejny krok mający ułatwić ostrowianom bezpieczne i ekologiczne pozbywanie się zużytego sprzętu elektronicznego każdej wielkości - mówią władze miejskiej spółki.

Wybrano najbardziej optymalną lokalizację, na terenie targowiska, tuż przy biurze zarządu spółki. Dzięki temu, klienci przy okazji robienia zakupów na targowisku miejskim, bądź w drodze do pracy, będą mieli możliwość wyrzucania drobnych e - odpadów.

Nieco większe urządzenia – takie, które mają do 50 cm – można już też w Ostrowie wrzucać do czerwonych pojemników, które stoją w kilku punktach miasta:

- ul. Dembińskiego – między garażami a apteką,

- ul. B. Limanowskiego – naprzeciwko restauracji Borowianka,

- ul. Szkolna – przy przedszkolu (róg ul. Szkolnej i ul. Komuny Paryskiej),

- róg Alei Solidarności i ul. Strzeleckiej,

- ul. Chełmońskiego – wylot na ul. Matejki,

- ul. Wrocławska – za skrzyżowaniem z ul. Osiedlową, po lewej stronie.

Natomiast te największe elektrośmieci można oddawać do PSZOK - ów przy Staroprzygodzkiej i Lotniczej.

Znani polscy inżynierowie. Czy znasz te nazwiska?

Pytanie 1 z 8
Stefan Władysław Bryła współpracował przy budowie wieżowców w USA, m.in. Woolworth Building w Nowym Jorku (wówczas najwyższego budynku na świecie). Był twórcą przepisów dotyczących:
Stefan Bryła
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE