polcija

i

Autor: BŹ

wypadek

Ostrów. Areszt dla 31-latka, który potrącił 11-letnią rowerzystkę

2023-09-11 12:43

Zarzuty i 3 miesiące aresztu dla 31-latka, który potrącił 11-letnią rowerzystkę. Do wypadku doszło w ubiegły czwartek w Topoli Małej koło Ostrowa Wielkopolskiego. 31-latek kierował lexusem. Najechał na dziewczynkę. Był pijany – miał prawie promil alkoholu w organizmie. Nastolatka wciąż jest w ciężkim stanie.

Do wypadku doszło w czwartkowy wieczór, na ulicy Szkolnej w podostrowskiej Topoli Małej.

Pracujący na miejscu policjanci ustalili, iż obecny na miejscu 31-letni mężczyzna, kierujący osobowym samochodem najechał na jadącą przed nim 11-letnią rowerzystkę, w wyniku czego dziewczynka odniosła poważne obrażenia - informuje Małgorzata Michaś, rzeczniczka policji w Ostrowie. - Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. 31-latek został zatrzymany i noc spędził w celi policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości, spowodowania wypadku drogowego gdzie obrażeń doznała inna osoba.

Dziewczynka została bardzo poważnie ranna. Jest stan cały czas jest ciężki. Od czwartku przebywa na oddziale intensywnej terapii medycznej dla dzieci w szpitalu w Ostrowie.

31-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku po pijanemu. I trafił właśnie na 3 miesiące do aresztu.

Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Rozszyfruj te marki z PRLu. Wstydź się, jeśli ich nie znasz!

Pytanie 1 z 10
Ursus to nazwa?