polcija

i

Autor: Policja Ostrów Wielkopolski

wypadek

Ostrów. 11-latka w ciężkim stanie po potrąceniu przez pijanego kierowcę

2023-09-08 9:27

Dziewczynka w stanie ciężkim walczy o zdrowie i życie w szpitalu. Kierowca - dziś dopiero będzie przesłuchiwany. Policja w Ostrowie Wielkopolskim wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w czwartkowy wieczór w Topoli Małej pod Ostrowem.​ Samochód najechał na11-letnią rowerzystkę.

Do wypadku doszło w czwartek około 19.00 na ulicy Szkolnej w podostrowskiej Topoli Małej.

Jak wstępnie ustaliła policja - biały lexus najechał na jadącą na rowerze dziewczynkę.

Kierowca wydmuchał prawie promil alkoholu.

Kierujący samochodem osobowym 31-letni mężczyzna najechał na tył rowerzystki, która prawidłowo poruszała się prawą stroną jezdni - nam Małgorzata Michaś, rzeczniczka policji w Ostrowie. - Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego i okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało blisko promil w wydychanym powietrzu.

11-latka z licznymi obrażeniami trafiło do szpitala w Ostrowie. Jej stan lekarze oceniają jako ciężki. Przebywa na oddziale intensywnej terapii medycznej.

Kierowca został zatrzymany. Noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś będzie przesłuchiwany.

Wstępne ustalenia wskazują, że dziewczynka prawidłowo poruszała się po jezdni. Zgodnie z prawem, dzieci powyżej 10 lat mogą same po drodze jechać na rowerze. Muszą mieć jednak kartę rowerową.

QUIZ. Połącz postacie ze znanymi filmami z PRL!

Pytanie 1 z 12
Postać Ryszarda Ochódzkiego mogliśmy zobaczyć w filmie
Miś
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE