samosioły

i

Autor: napromieniowani.pl/fb

Opowieść ostrowianina o SAMOSIOŁACH z nagrodą filmową!

2021-01-13 13:32

Filmowy sukces ostrowianina Krystiana Machnika, który od kilku lat regularnie eksploruje Czarnobylską Strefę Zamkniętą i pomaga SAMOSIOŁOM. I właśnie z tych spotkań nakręcił, wraz ze swoją ekipą, już trzy filmy. Część trzecia "Ostatnich ludzi Czarnobyla" okazała się jednym z najlepszych obrazów podczas III Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Bukovina" na Ukrainie. To jedno z największych filmowych wydarzeń w tym kraju.

Produkcja "Ostatni ludzie Czarnobyla 3" zajęła pierwsze miejsce w kategorii "najlepszy film dokumentalny".

I tym samym pokonała 800 innych zgłoszonych do tego konkursu. - To niezwykłe wyróżnienie - informują twórcy na swoim profilu na facebooku.

A jest ono nie byle jakie, bo nie tylko nasza produkcja otrzymała nominację z której zajęła 1. miejsce w jednej z głównych kategorii, ale ważne jest również, gdzie się wygrywa. Festiwal "Bukovina" jest bowiem jednym z największych wydarzeń filmowych na Ukrainie. Oczywiście, ze względu na pandemię miał on dość skromną formę (głównie internetową), jednak jeszcze rok temu był czerwony dywan i ceremonia wręczenia nagród, która odbywała pośród ukraińskich Karpat, w mieście Czerniowce.Tym razem musimy zadowolić się tytułem, jednak jest to nagroda, która otwiera wiele możliwości.

Czytamy na profilu napromieniowani.pl.

O ostrowianinie Krystianie Machniku i jego miłości do Czarnobyla nie raz już mówiliśmy na antenie Radia ESKA i pisaliśmy na eska.pl.

Tym bardziej nie możemy pominąć informacji o filmowym sukcesie Krystiana i jego dobrych przyjaciół, z którymi dzieli swoją pasję.

Cieszy nas bardzo ta nagroda. Daje też zapał do kolejnych wyzwań. I kolejnych wizyt w Czarnobylu.

Muszę jednak wyraźnie zaznaczyć, że za samym filmem o stoi Amadeusz Kocan albo jego studio XBestCinema. To oni trzymają kamerę i odpowiedzialni są za montaż. Moje zadanie polega na organizowaniu akcji. Ale cieszymy się wspólnie, bo to nasze wspólne dzieło i sukces.

Mówi Krystian Machnik.

Jeśli macie ochotę zobaczyć nie tylko zwycięski obraz ale i dwie poprzednie części - to zajrzyjcie na youtube.

Tam są one dostępne bezpłatnie.

A jeśli macie ochotę pomóc w kolejnej akcji dedykowanej SAMOSIOŁOM, to jest jeszcze chwila. Do piątku 15 stycznia trwa zbiórka funduszy na kolejną akcję pomocową dla samoosiedleńców w Czarnobylskiej Strefie Zamkniętej.

Szczegóły znajdziecie TUTAJ: https://wspieram.to/OstatniLudzieCzarnobyla4?pokaz_projekt=1&fbclid=IwAR1i2bDE49ADpi9vNXRe2AMals8ENRa4TxUoHaXjCA5tiGBcN2draILhYsg

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy.

OSTATNI LUDZIE CZARNOBYLA - zwiastun trzeciej części