prokuratura

Nowa siedziba Prokuratury Rejonowej w Ostrowie prawie gotowa! [ZDJECIA]

2023-10-16 9:55

Przeprowadzka na początku przyszłego roku. Po latach starań Prokuratura Rejonowa w Ostrowie zyska nową siedzibę. Budynek już stoi. Teraz czas na prace wykończeniowe. I wyposażenie.

Budynek już stoi. Czeka na wykończenie i wyposażenie. Nowa siedziba Prokuratury Rejonowej w Ostrowie prawie gotowa. Oddana ma być w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Prokuratorzy zyskają przede wszystkim przestrzeń, której teraz nie mają. Bo mieszczą się na części piętra Sądu Rejonowego.

Prokuratura zyska przede wszystkim powierzchnię. Bo to jest najważniejsze. Teraz prokuratorzy mają może 350 metrów na piętrze zabytkowego budynku sądu. A będą mieć nieco ponad 1400. To będzie ogromna różnica. Budynek będzie wyposażony we wszystkie nowoczesne systemy i urządzenia, będzie miał wszystkie pomieszczenia, które są prokuraturze potrzebne.

Mówi nam Paweł Szymanowski, Prokurator Okręgowy w Ostrowie.

Budynek stanął na działce od miasta, tuż przy Miejskim Stadionie w Ostrowie.

Budowa trwała ponad dwa lata. Łączny koszt inwestycji to 15 milionów złotych. Płaci Ministerstwo Sprawiedliwości.

Obecnie Prokuratura Rejonowa w Ostrowie ma 13 etatów prokuratorskich. Z administracją jest ich 30.

Barbie znów na topie! Sprawdź swoją wiedzę na temat kultowej lalki

Pytanie 1 z 10
W którym roku powstała pierwsza lalka Barbie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE