wiezienia

i

Autor: pixabay

Nie zgadzają się z wyrokiem! Będzie sądowy ciąg dalszy sprawy księdza H.

2021-04-22 12:03

Z wyrokiem nie zgadza się ani prokurator ani obrońca. Jest apelacja - w głośnej sprawie skazanego za molestowanie ministranta księdza Arkadiusza H. W marcu Sąd Rejonowy w Pleszewie skazał kapłana na 3 lata więzienia. Mężczyzna ma też 10 - letni zakaz pracy z dziećmi. Wyrok nie jest prawomocny.

Prokurator żądał kary wyższej i to też uwzględniono w apelacji - mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem orzeczenia Sądu Rejonowego w Pleszewie z dnia 8 marca  tego roku. Prokurator, po zapoznaniu się z argumentacją zawartą w tym uzasadnieniu, wywiódł apelację do Sądu Okręgowego w Kaliszu, wnosząc o wymierzenie kary surowszej. Obecnie trwa oczekiwanie na wyznaczenie terminu rozprawy przed Sądem Okręgowym w Kaliszu.

Obrona wnosi przede wszystkim o zawieszenie kary i jej niższy wymiar. Chce także uwzględnienia tego, że ksiądz przed sądem przyznał się do winy i przeprosił.

Dokumenty są już - zgodnie z procedurą - w Sądzie Rejonowym w Pleszewie. Ten przekaże je do sądu wyższej instancji - czyli okręgowego w Kaliszu.

Sprawa księdza H. stała się głośna w maju ubiegłego roku, po emisji filmu braci Sekielskich ZABAWA W CHOWANEGO. Kapłan był jego antybohaterem.

Prokuratura sprawę molestowania ministrantów przez księdza badała już wcześniej. Efektem jej pracy był akt oskarżenia i proces przez sądem w Pleszewie.

Raport z anteny 22.04, godz.10