sąd

i

Autor: DS sędzia Krzysztof Urbaniak, SR Pleszew

Ksiądz H. winny czynów pedofilskich! Znamy wyrok Sądu Rejonowego w Pleszewie [POSŁUCHAJ]

2021-03-08 13:59

3 lata więzienia dla księdza Arkadiusza H., który ponad 20 lat temu molestował ministranta. Taki jest wyrok sądu w Pleszewie. Ksiądz ma także 10 - letni zakaz pracy z dziećmi. Proces ws. księdza H., którego czyny pokazał m.in. film braci Sekielskich ZABAWA W CHOWANEGO, ruszył w ubiegły wtorek. Po dwóch rozprawach sąd - uznał księdza H. winnym czynów pedofilskich wobec ministranta.

Sąd nie miał wątpliwości co do winy oskarżonego duchownego.

Uznał, że Arkadiusz H. działał umyślnie, wiedział co robi i ile pokrzywdzony ma lat.

Sąd uznał, że motywem działania oskarżonego było zaspokojenie swoich popędów seksualnych, czyli pedofilii o charakterze dewiacji. Faktem obciążającym jest także to, jaki wpływ  miały te czyny na dalsze życie pokrzywdzonego. Miały wpływ ogromny. Spowodowały u pokrzywdzonego lęki, obawy, zmieniły relacje z innymi ludźmi. Duchowny nadużył zaufania pokrzywdzonego i jego rodziny.

Okolicznością łagodzącą jest fakt, że oskarżony przyznał się do winy. Dlatego sąd wymierzył karę 3 lat więzienia.

Kara proponowana przez prokuraturę, zdaniem sądu, byłaby za surowa. Kara, proponowana przez obronę, nieadekwatna do czynów.

Sąd uznał winę oskarżonego - mówi sędzia Krzysztof Urbaniak

Księdza H. nie było dziś w sądzie. Podczas pierwszej rozprawy przyznał się do winy i przeprosił za to, co zrobił.

Wyrok nie jest prawomocny.

Prokurator żądał dla Arkadiusza H. wyższej kary - sześciu lat bezwzględnego więzienia, zakazu kontaktu z pokrzywdzonym przez osiem lat oraz zakazu pracy z dziećmi przez maksymalnie długi, możliwy czas.  Obrońca oskarżonego wnioskował z kolei o łagodniejszą karę - 1, 5 roku więzienia w zawieszeniu na pięć lat.

Historyczny tramwaj na ulicach Poznania