sąd

i

Autor: DS sędzia Krzysztof Urbaniak, SR Pleszew

Ksiądz H. winny czynów pedofilskich! Znamy wyrok Sądu Rejonowego w Pleszewie [POSŁUCHAJ]

2021-03-08 13:59

3 lata więzienia dla księdza Arkadiusza H., który ponad 20 lat temu molestował ministranta. Taki jest wyrok sądu w Pleszewie. Ksiądz ma także 10 - letni zakaz pracy z dziećmi. Proces ws. księdza H., którego czyny pokazał m.in. film braci Sekielskich ZABAWA W CHOWANEGO, ruszył w ubiegły wtorek. Po dwóch rozprawach sąd - uznał księdza H. winnym czynów pedofilskich wobec ministranta.

Sąd nie miał wątpliwości co do winy oskarżonego duchownego.

Uznał, że Arkadiusz H. działał umyślnie, wiedział co robi i ile pokrzywdzony ma lat.

Sąd uznał, że motywem działania oskarżonego było zaspokojenie swoich popędów seksualnych, czyli pedofilii o charakterze dewiacji. Faktem obciążającym jest także to, jaki wpływ  miały te czyny na dalsze życie pokrzywdzonego. Miały wpływ ogromny. Spowodowały u pokrzywdzonego lęki, obawy, zmieniły relacje z innymi ludźmi. Duchowny nadużył zaufania pokrzywdzonego i jego rodziny.

Okolicznością łagodzącą jest fakt, że oskarżony przyznał się do winy. Dlatego sąd wymierzył karę 3 lat więzienia.

Kara proponowana przez prokuraturę, zdaniem sądu, byłaby za surowa. Kara, proponowana przez obronę, nieadekwatna do czynów.

Sąd uznał winę oskarżonego - mówi sędzia Krzysztof Urbaniak

Księdza H. nie było dziś w sądzie. Podczas pierwszej rozprawy przyznał się do winy i przeprosił za to, co zrobił.

Wyrok nie jest prawomocny.

Prokurator żądał dla Arkadiusza H. wyższej kary - sześciu lat bezwzględnego więzienia, zakazu kontaktu z pokrzywdzonym przez osiem lat oraz zakazu pracy z dziećmi przez maksymalnie długi, możliwy czas.  Obrońca oskarżonego wnioskował z kolei o łagodniejszą karę - 1, 5 roku więzienia w zawieszeniu na pięć lat.

Historyczny tramwaj na ulicach Poznania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE