szpital

i

Autor: bz

Miliony na ostrowski szpital

2022-05-11 15:19

Kolejne miliony dla ostrowskiego szpitala. To ponad 4,6 miliona złotych, za które zostanie rozbudowany oddział izolacyjny.

Fundusz przeciwdziałania covid 19 – to z tych pieniędzy kolejne środki trafiają do szpitala w Ostrowie. Sam fundusz, kiedy powstał był w dyspozycji ministerstwa zdrowia. Od tego roku jest w zarządzaniu wojewodów - mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński. 

Oddział izolacyjny został wybudowany w ubiegłym roku za pierwszą transzą z funduszu covidowego, czyli 5 milionów złotych.

Kwota, którą teraz otrzymaliśmy pozwoli na rozbudowę oddziału, który teraz będzie miał łącznie 33 łóżka. Powstanie zaplecze diagnostyczno-zabiegowe i ciąg komunikacyjny, który oddziału pacjentów oddziału od pozostałych chorych w szpitalu - mówi Dariusz Bierła, dyrektor szpitala. 

szpital

i

Autor: bz

Przetarg chcemy ogłosić za kilka miesięcy - mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski. Będziemy starali się dobrze wykorzystać te pieniądze. Nasze obawy budzi szalejąca inflacja i ceny na rynku również budowlanym. Możliwe, że realizacja tego zadania będzie wymagała jednak wsparcia z budżetu powiatu. W tej chwili trudno powiedzieć, czy ta kwota wystarczy, bo rynek jest bardzo rozchwiany. 

szpital

i

Autor: powiat ostrowski

W tym roku w szpitalu zakończył się już remont interny b, który kosztował 3 miliony złotych. Z czego prawie 2,5 miliona pochodziło z rezerw premiera.