kadra

i

Autor: fb Kadra Polski w Kickboxingu Kick-light

Kickboxing

Michał Grzesiak już po ostatnim zgrupowaniu kadry

2023-11-09 11:04

Kadra kick boxingu kick light gotowa do Mistrzostw Świata. A w niej jedyny ostrowianin Michał Grzesiak, który po raz trzeci bronić będzie najważniejszego tytułu. Reprezentacja zakończyła właśnie ostatnie zgrupowanie i to już ostatnia prosta przed wyjazdem do Portugalii, gdzie rozgrywane będą mistrzostwa.

Postawiliśmy na parę nowych rzeczy w treningach - mówi Michał Grzesiak. Nowe aspekty zostają pod względem taktycznym, żeby czymś tych przeciwników zaskoczyć, aby nie myśleli, że czytają w nas jak w książkach. Zawsze z trenerami kombinujemy nowe techniki, zejścia, zmieniamy. W tym roku dołożyliśmy więcej boksu, skupiliśmy się na rękach, bo te są bardzo punktowane przez sędziów, co zauważyli nasi trenerzy na ostatnich mistrzostwach. Trenerzy zapisywali wszystkie wyniki, szybkościowe rzeczy gdzie robiliśmy postępy od pierwszego zgrupowania do ostatniego. Sami powiedzieli, że widać poprawę w kondycji zawodników, szybkości, taktyce. Sam pracowałem bardzo dużo nad taktyką, bo wiadomo, że trzeba coś zmieniać przed zawodami. Nasi przeciwnicy też nas obserwują, oglądają walki, relacje i też coś zmieniają, przygotowują się na nas.

kadra

i

Autor: fb Michał Grzesiak Patryk Zaborowski, Michał Grzesiak, Seweryn Szczepankowski i Piotr Nasulewicz

Kadrę kick light prowadzą trenerzy Patryk Zaborowski, Seweryn Szczepankowski i Piotr Nasulewicz.

Mieliśmy jeden obóz treningowy i trzy zgrupowania - mówi trener Patryk Zaborowski. Pracowaliśmy najwięcej nad elementami szybkości i zwrotności, które są znaczącą cechą motoryczną w naszej dyscyplinie. Bardzo duży postęp ze zgrupowania na zgrupowanie i może wskazywać na to, że będą to kolejne udane mistrzostwa dla kadry kick light.

kadra

i

Autor: fb Kadra Polski w Kickboxingu Kick-light

Mistrzostwa świata w Portugalii potrwają od 17 do 26 listopada. Patronem medialnym Michała Grzesiaka jest Radio Eska.

respect

i

Autor: az
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE