kpr

i

Autor: BŹ

piłka ręczna

Liga piłkarzy ręcznych na start! Oficjalne otwarcie w środę w Ostrowie

2023-08-27 17:29

Kibice już odliczają godziny, zawodnicy przyznają, że już też nie mogą się doczekać ligowej rywalizacji. W środę 30 sierpnia w 3mk Arena w Ostrowie rusza nowy sezon ORLEN Superligi Piłkarzy Ręcznych. Ostrowianie zmierzą się z drużyną, która miniony sezon zakończyła na trzecim miejscu. Szykuje się mocna rywalizacja. Kciuki za Arged Rebud KPR Ostrovię trzyma Radio ESKA!

Przygotowania – bardzo intensywne – są już praktycznie na finiszu. Do pierwszego w nowym sezonie meczu zostało zaledwie kilka dni.

Najważniejsze, żebyśmy byli zdrowi – mówi trener ostrowskiej drużyny Maciej Nowakowski. - To nie udało nam się do końca, bo mamy małe problemy zdrowotne po tym okresie przygotowawczym, no ale miejmy nadzieję, że do pierwszego meczu wszystko się wyprostuje. Nastroje są dobre. Chłopacy po ostatnim turnieju w Kaliszu mieli kilka dni wolniejszych, mogli pobyć z rodzinami, ale od czwartku znów mocno trenujemy. Wiadomo, kto jest faworytem meczu 30 sierpnia, ale to nie oznacza, że my chcemy się poddać. Nic z tych rzeczy. Naszym atutem jest nasza hala, gdzie w poprzednim sezonie pokonaliśmy Górnik Zabrze – i zamierzamy z tego atutu też skorzystać.

Nastroje są bojowe. Wydaje mi się, że jesteśmy dobrze przygotowani – mówi nam jeden z zawodników Kamil Adamski. - Za nami bardzo fajny okres przygotowawczy, mocno przepracowany, sporo sparingów z fajnymi wynikami, które pozytywnie nas nastrajają. Mam nadzieję, że już w pierwszym meczu pokażemy na co nas stać i komplet punktów zostanie w Ostrowie.

Pierwsze tygodnie nowego sezonu szykują się bardzo intensywne. Mecze odbywać się będą praktycznie dwa razy w tygodniu. Cały sezon też będzie bardziej, niż poprzedni, intensywny.

Dlatego prócz sportowego przygotowania, ważne było też to psychiczne.

To też bardzo ważna sprawa, wiadomo, że głowy przygotowywaliśmy sobie też przez ostatnie tygodnie – dodaje Bartłomiej Tomczak. - Na pewno pomogły wygrane sparingu, których wygraliśmy osiem – na dziesięć. Zbudowani jesteśmy jeśli chodzi o sferę mentalną. Nie pozostaje nam nic innego, jak podtrzymać to już w pierwszym meczu i wygrać. Liczymy na wsparcie kibiców – to jest dla nas BARDZO WAŻNE. Ale wiemy też, że nasi kibice są najlepsi i już nie możemy się doczekać spotkania z nimi!

Medialnym partnerem Arged Rebud KPR Ostrovii jest Radio ESKA!

Wielki QUIZ na wiek mentalny! Jesteś starą, czy młodą duszą? Sprawdź, ile lat ma Twój umysł

Pytanie 1 z 10
Jak najbardziej lubisz spędzać swój wolny czas?