Szybowce

PoLECIELI z ESKĄ! Za nami loty zwycięzców w konkursie „PRZELEĆ WAKACJE” [ZOBACZ,POSŁUCHAJ]

2023-08-14 20:42

Magda, Alicja, Mariusz, Adam i Anna – to właśnie oni zostali zwycięzcami naszego pierwszego – organizowanego wspólnie z Areoklubem Ostrowskim - konkursu „PRZELEĆ WAKACJE z ESKĄ”, w którym do wygrania były loty szybowcem. Konkurs odbył się na początku wakacji, tak by laureaci mieli czas skorzystać z lotu. Do swojej przygody zaprosiło nas dwoje słuchaczy - Ania z Torunia i Adam z Jarocina.

Aby loty mogły się odbyć, ważna jest pogoda. A ta podczas tegorocznego lata bywała różna, ale w końcu udało się pięknie zgrać i pogodę, i pilotów i naszych słuchaczy, i loty szybowcem się odbyły.

W miniony weekend na lotnisku w Michałowie z pasażerami latały aż trzy szybowce – właśnie do takich dwuosobowych lotów przystosowane. Za sterami zasieli także NASI ZWYCIĘZCY – Ania z Torunia i Adam z Jarocina.

Dla Ani to był pierwszy lot szybowcem, więc emocje sięgały zenitu!

Jezu jak było pięknie! - powiedziała nam Ania tuż po locie. - Nie wiedziałam, że szybowce mogą tak szybko latać! A instruktor Maciej pozwolił mi też trochę posterować lotem, więc było pięknie. To był mówi pierwszy lot, ale na pewno nie ostatni!

To było niezwykłe przeżycie - mówi Ania z Torunia

Dla Adama to było równie wielkie przeżycie. Choć on już doświadczenie miał. Bo kiedyś sam szybowcem latał, ale życie inaczej pokierowało jego wyborami i dopiero na emeryturze, dzięki naszemu konkursowi, wrócił na podostrowskie lotnisko!

To taki trochę lot w przeszłość! - powiedział nam Adam tuż po wylądowaniu. - Niesamowite wrażenia! Strachu nie było, ale emocje ogromne. Maciej pozwolił mi posterować, poprzypominać sobie te wszystkie funkcje. Ja latałem 50 lat temu. Pasją do lotnictwa zaraził mnie mój ojciec, który ostrowskie lotnisko, jeszcze przy ulicy Bema w Ostrowie, tam gdzie obecnie jest cmentarz, tworzył. Za dzieciaka bywałem potem w Michałkowie nie raz. Liczę na to, że uda mi się tu jeszcze wrócić i może dłuższy lot odbyć. Już umówiony jestem wstępnie z Maciejem.

Dla mnie to taki "lot w przeszłość był" - mówi Adam z Jarocina

Naszych słuchaczy pilotował Maciej Całka, od lat i od pokoleń związany z lotniskiem w Michałkowie i Aeroklubem Ostrowskim.

Loty widokowe szybowcem to jedna z ofert aeroklubu, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

A jeśli macie ochotę podziwiać mistrzów – to okazja już od wtorku 15 sierpnia. Bo właśnie wtedy ruszają kolejne zawody organizowane przez Aeroklub Ostrowski. To 51. Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów w klasie STANDARD oraz KLUB B OSTRÓW GLIDE w klasie KLUB A oraz 18 metrowej

Natomiast w przyszłym roku w lipcu w Michałkowie odbędą się Szybowcowe Mistrzostwa Świata!

Quiz. Czy potrafisz czytać ludzkie emocje?

Pytanie 1 z 8
Kiedy ktoś mówi Ci: "zostaw mnie w spokoju", to co robisz?