janusz jurek

i

Autor: Janusz Jurek Finałowa praca Janusza Jurka

Lewków. Najlepsze fotografie uliczne od piątku do zobaczenia w Pałacu Lipskich

2023-03-08 8:31

Fotografia uliczna od piątku królować będzie w Dawnej Wozowni Pałacu Lipskich w Lewkowie koło Ostrowa Wielkopolskiego. Wszystko za sprawą 4 edycji międzynarodowego konkursu Fujifilm Moment Street Photo Awards 2022.

Najlepsze fotografie uliczne już od piątku (10.03) do zobaczenia w Dawnej Wozowni Pałacu LIPSKICH w Lewkowie. To 55 zdjęć, które pokazują ten MOMENT - nieuchwytny, jedyny, ciekawy.

- Ja bardzo już się cieszę na tę wystawę. Rok zaczęliśmy kolażami Wisławy Szymborskiej, a teraz świetna fotografia streetowa. To ponad 50 naprawdę znakomitych zdjęć -  mówi Sylwia Nowicka, dyrektorka muzeum w Lewkowie.

Wśród zdjęć będzie także to autorstwa ostrowskiego grafika i fotografa Janusza Jurka. Bo jest on finalistą tego konkursu.

- Janusz Jurek będzie naszym gościem specjalnym podczas piątkowego wernisażu - dodaje Sylwia Nowicka. - Na pewno powie kilka słów na temat swojej pracy, ale liczę także na to, że zdradzi nam tajniki dobrego, streetowego zdjęcia. Bo to się wydaje niby proste, ale takie nie jest.

Wernisaż wystawy w piątek o 6 wieczorem. Wstęp jest wolny.

Ekspozycja czynna będzie do 25 kwietnia.

QUIZ Szalony test z wiedzy kulturalnej i... kulinarnej. Wskaż, czy to tytuł opery, czy rodzaj sera

Pytanie 1 z 15
La dame blanche to: