dps ostrów

i

Autor: BŹ

Jest umowa z wykonawcą! Za dwa lata będzie NOWOCZESNY DPS! [AUDIO]

2020-07-07 11:47

To największa inwestycja ostatnich lat w powiecie ostrowskim. Pochłonie ponad 17 milionów złotych.​ Rysza budowa nowego Domu Pomocy Społecznej. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą. Inwestycja ma być gotowa w 2022 roku - kiedy minie dokładnie 100 lat od utworzenia DPS-u w Ostrowie. Bo nowy obiekt zastąpi ten dotychczasowy z ulicy Partyzanckiej.

Nowy dom powstanie przy Staroprzygodzkiej. I będzie nowoczesny ale i przytulny, tak by jego mieszkańcy dobrze się w nim czuli - mówi starosta ostrowski Paweł Rajski.

To będzie połączenie nowoczesności z pewnym sentymentem. Trzeba mieć bardzo na uwadze to, KTO jest mieszkańcem takiego ośrodka. To osoby starsze, schorowane, z różnym bagażem doświadczeń. I dlatego nie można im zafundować domu, w którym się nie odnajdą. Dlatego potrzebny jest projektant wnętrz - i my takiego mamy, który weźmie pod uwagę te wszystkie szczegóły. Będzie więc nowocześnie, ale i przytulnie. I na pewno luksusowo.

Nowy DPS powstanie w Ostrowie. Marzenia się spełniają! Mówi starosta ostrowski Paweł Rajski

Dom będzie jednopoziomowy. Dla 78 pensjonariuszy. Będzie tam nowoczesna strefa rehabilitacyjna oraz liczne pracownie. Będzie też fryzjer czy niewielkie ogródki przy pokojach. A te ostatnie będą dwuosobowe.
Na budowę powiat zaciągnie kredyt. Część zapłaci z własnych środków. Władze liczą jednak,że pojawią się możliwości dofinansowania, chociażby wyposażenia, które szacowane jest na dwa miliony złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE