areszt

i

Autor: Areszt Śledczy w Ostrowie

Chciała zabić syna? Jest areszt dla 33 - latki z Kalisza

2022-01-29 15:04

Trzy miesiące aresztu dla 33 - letniej mieszkanki Kalisza, która w miniony czwartek chciała zabić swojego 8 - letniego syna. Decyzję , na wniosek prokuratury, podjął dziś (sobota) Sąd Rejonowy w Kaliszu. Posiedzenie odbyło się w szpitalu, na oddziale psychiatrycznym, gdzie kobieta obecnie przebywa.

33 - latka w piątek została przesłuchana i usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa syna. A także spowodowania u niego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Kobieta zadała mu kilkukrotnie ciosy nożem. 

Jak się okazało, zraniła także siebie oraz psa.

Uzyskano m.in opinie biegłych z zakresu medycyny sądowej, jak również biegłych oceniających możliwość udziału osób trzecich - mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. - Ten materiał pozwolił na przedstawienie 33 - letniej mieszkance Kalisza zarzutu dotyczącego tego, że działając z zamiarem ewentualnym usiłowała pozbawić życia małoletniego syna w wieku lat 8 poprzez kilkukrotne zadanie ciosów nożem.

Dziś - w sobotę - w szpitalu w Kaliszu, na oddziale psychiatrycznym odbyło się posiedzenie sądu, który zdecydował o tymczasowym areszcie dla 33 - latki.

Po zapoznaniu się z materiałem dowodowym i przesłuchaniu podejrzanej sąd podzielił optykę prokuratora i zastosował wobec kobiety tymczasowy areszt, który będzie wykonywany w placówce penitencjarnej posiadającej odpowiedni oddział psychiatryczny – dodaje prokurator Maciej Meler.

Podczas śledztwa kobieta będzie także zbadana przez biegłych psychiatrów.

8 - latek z ranami zadanymi nożem w klatkę piersiową został znaleziony w mieszkaniu, w którym mieszkał z matką.W stanie ciężkim trafił do szpitala w Ostrowie.

Obecnie jest na OIOM- ie dla dzieci. Jego stan jest stabilny.

Quiz. Jaki to był tydzień? [29 stycznia 2022]

Pytanie 1 z 10
Wielu klientów z oburzeniem zwróciło uwagę na nagły skok cen w wielu sklepach. Z czym mają związek te podwyżki?