areszt Ostrów

i

Autor: Areszt Śledczy w Ostrowie

Aresztanci segregują śmieci. Po roku przerwy znów "wychodzą" do pracy [POSŁUCHAJ]

2021-03-19 14:45

Wykonują te prace, których inni nie chcą. Ale i tak są zadowoleni. Osadzeni z Aresztu Śledczego w Ostrowie wrócili do pracy w Regionalnym Za​kładzie Zagospodarowania Odpadów. Współpraca między stronami trwa od 2017 roku i prace w RZZO podjęło już wielu aresztantów. W 2020 roku z powodu pandemii wyjścia z aresztu do pracy ostały ograniczone. Przywrócono je dopiero teraz.

Aresztanci pracują w sortowni odpadów.

Obecnie to siedmiu mężczyzn - mówi Krzysztof Dutkiewicz - rzecznik prasowy dyrektora Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim.

Kiedy wybuchła pandemia koronawirusa, wyjścia do zakładu pracy, mieszczącym się przy ulicy Staroprzygodzkiej 121, zostały wstrzymane. Gdy tylko zatrudnienie ruszyło, skazani powrócili na linię RZZO. Od początku lutego pracuje tam 7 osadzonych, choć docelowo liczba ta ma być większa.

Osadzeni na miejsce dojeżdżają osobnym transportem, szatnie i stołówkę mają w specjalnie przystosowanych, odosobnionych kontenerach znajdujących się na terenie zakładu, a po terenie poruszają się w odblaskowych kamizelkach.

Praca zdecydowanie nie należy do łatwych, a świadczy o tym choćby fakt, że trudno znaleźć chętnych, cywilnych pracowników do objęcia stanowisk przy segregacji odpadów.

Obecnie w RZZO pracuje 7 osadzonych - mówi Krzysztof Dutkiewicz, rzecznik prasowy dyrektora Aresztu Śledczego w Ostrowie

Osadzeni pracujący w sortowni są całkowicie odizolowani od reszty zatrudnionych w zakładzie.

Praca to jedna z form resocjalizacji w Areszcie Śledczym w Ostrowie.

areszt Ostrów

i

Autor: Areszt Śledczy w Ostrowie
Niespodziewany atak zimy w Polsce