kasa dla powiatu

i

Autor: fb wojewoda wielkopolski

82 miliony dla powiatu ostrowskiego

2021-10-26 11:15

Ponad 82 miliony złotych dla powiatu ostrowskiego. Tyle pieniędzy z rządowego programu trafi do gmin na inwestycje strategiczne. Pieniądze przeznaczone zostaną między innymi na budowę oczyszczalni ścieków w gminie Sośnie, basen dla dzieci w Odolanowie, budowę poradni psychologiczno-pedagogicznej w Ostrowie oraz liczne inwestycje drogowe. To pierwsza transza przekazana samorządom, a kolejna będzie jeszcze w tym roku.

W przyszłym roku będa trzy transze, ale już z funduszy europejskich -  mówi poseł Tomasz Ławniczak. Projekty – warto mieć przygotowane w zanadrzu po to, by umiejętnie je uruchamiać, kiedy przyjdzie na to czas. Proporcjonalnie do skali demografii, problemów danej gminy i wyzwań, bo bywają takie, które wymagają bardzo dużo w stosunku do liczby mieszkańców.

Z tej kwoty 14 milionów trafi do samorządu powiatu ostrowskiego na przebudowę dróg i budowę nowej poradni psychologiczno – pedagogicznej,  kolejne 13 milionów przeznaczone będzie na budowę krytej pływalni w Odolanowie, a 8 milionów na powiększenie zbiornika wodnego w gminie Raszków.

Wśród zadań zaproponowanych przez gminy jest wiele inwestycji drogowych i wodociągowych, ale nie tylko - mówi Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.  W gminie Sośnie – myślę, że wójt spełni marzenie wszystkich mieszkańców, bo za kwotę 13 milionów złotych powstanie oczyszczalnia ścieków. Nowe Skalmierzyce – dwa bardzo duże zadania. W tym jest modernizacja infrastruktury drogowej, ale tez coś pięknego dla mieszkańców, bo centrum aktywności społecznej a w nim kino.

W całym kraju na inwestycje strategiczne przeznaczono 32 miliardy złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE