szczepienia

i

Autor: BŹ

360 kolejnych dawek szczepionek dla szpitala w Ostrowie. Szczepienia trwają

2021-01-04 17:16

Szpital w Ostrowie Wielkopolskim kontynuuje szczepienia przeciw COVID-19. Do placówki trafiły kolejne dawki - ponad 360. Plan jest taki, by szczepić przez pięć dni w tygodniu - między 80 a 100 osób dziennie. I takie zapotrzebowanie na szczepionkę szpital złożył. Dawki mają do szpitala być dowożone raz w tygodniu. W poniedziałki.

W poniedziałek 4 stycznia ostrowski szpital otrzymał 360 kolejnych dawek.

Obecnie szczepieni są lekarze i pozostały personel placówki, który zadeklarował udział w akcji - mówi dyrektor Dariusz Bierła.

Zgodnie z wytycznymi w pierwszej kolejności szczepieni są lekarze, pielęgniarki, i pozostały personel. Przede wszystkim ze szpitala. Ale zgłaszają się także medycy z innych placówek. Także pracownicy aptek. Chcemy szczepić od poniedziałku do piątku. Nawet 100 osób dziennie. Do takiego zadania jesteśmy w tym momencie przygotowani. Takie też zapotrzebowanie złożyliśmy do Ministerstwa Zdrowia. I obiecano nam, że zostanie ono zrealizowane.

Pierwsze szczepionki do szpitala w Ostrowie dotarły w miniony wtorek ( 29.12). Przez trzy dni zaszczepiono 150 osób.

Placówka ma dwa stanowiska do wykonywania zastrzyków.

Prócz szczepienia medyków, szpital przygotowuje się do kolejnego etapu, którym objęte będą inne grupy społeczne, w tym seniorzy.

A to już ogromne logistyczne wyzwanie.

Dlatego władze szpitala rozmawiają z władzami miasta i powiatu, by wspólnie realizować to zadanie. Bo chętnych na pewno będzie wielu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl.

Horoskop na nowy rok. Sprawdź co cię czeka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE