szczepienia

i

Autor: BŹ

360 kolejnych dawek szczepionek dla szpitala w Ostrowie. Szczepienia trwają

2021-01-04 17:16

Szpital w Ostrowie Wielkopolskim kontynuuje szczepienia przeciw COVID-19. Do placówki trafiły kolejne dawki - ponad 360. Plan jest taki, by szczepić przez pięć dni w tygodniu - między 80 a 100 osób dziennie. I takie zapotrzebowanie na szczepionkę szpital złożył. Dawki mają do szpitala być dowożone raz w tygodniu. W poniedziałki.

W poniedziałek 4 stycznia ostrowski szpital otrzymał 360 kolejnych dawek.

Obecnie szczepieni są lekarze i pozostały personel placówki, który zadeklarował udział w akcji - mówi dyrektor Dariusz Bierła.

Zgodnie z wytycznymi w pierwszej kolejności szczepieni są lekarze, pielęgniarki, i pozostały personel. Przede wszystkim ze szpitala. Ale zgłaszają się także medycy z innych placówek. Także pracownicy aptek. Chcemy szczepić od poniedziałku do piątku. Nawet 100 osób dziennie. Do takiego zadania jesteśmy w tym momencie przygotowani. Takie też zapotrzebowanie złożyliśmy do Ministerstwa Zdrowia. I obiecano nam, że zostanie ono zrealizowane.

Pierwsze szczepionki do szpitala w Ostrowie dotarły w miniony wtorek ( 29.12). Przez trzy dni zaszczepiono 150 osób.

Placówka ma dwa stanowiska do wykonywania zastrzyków.

Prócz szczepienia medyków, szpital przygotowuje się do kolejnego etapu, którym objęte będą inne grupy społeczne, w tym seniorzy.

A to już ogromne logistyczne wyzwanie.

Dlatego władze szpitala rozmawiają z władzami miasta i powiatu, by wspólnie realizować to zadanie. Bo chętnych na pewno będzie wielu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl.

Horoskop na nowy rok. Sprawdź co cię czeka?