Pierwsi medycy w szpitalu w Ostrowie zaszczepieni! [ ZOBACZ I POSŁUCHAJ]

2020-12-29 14:30

Ostrów Wielkopolski też już szczepi. We wtorek 29 grudnia pierwsi medycy otrzymali pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Kolejną przyjmą za trzy tygodnie. Od niedzieli trwa narodowy program szczepień, który ma pomóc w walce z koronawirusem. Szpital w Ostrowie - jak wszystkie w Polsce - w pierwszej kolejności zaszczepi personel. Od 15 stycznia natomiast zaszczepić się będą mogły kolejne grupy.

Pierwsze szczepionki - 150 sztuki - dotarły do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim we wtorkowe przedpołudnie. Punktualnie o godzinie 12.00 ruszyły szczepienia.

Na początek zastrzyki dostało kilkunastu medyków. Cała pierwsza pula ma zostać wykorzystana jeszcze w tym roku. Szpital szczepić będzie nawet w Sylwestra.

Medycy, którzy jako pierwsi przystąpili do szczepień przyznają wprost - niecierpliwie na ten moment czekali.

Inaczej nie można. Tylko szczepionki mogą w tej walce z wirusem pomóc, dlatego cieszę się, że mogłem dziś się zaszczepić. Nic nie bolało. A zresztą nie o ten ból chodzi - mówił jedne z lekarzy.

To daje nadzieję, że coś w końcu się dzieje pozytywnego - dodaje drugi. Historia medycyny jasno pokazuje, co pomaga w walce z chorobami wirusowymi - właśnie szczepionki.

Czekaliśmy na ten moment - mówią medycy ze szpitala w Ostrowie, którzy jako pierwsi zostali zaszczepieni przeciw COVID-19

Kolejne dawki mają pojawiać się raz w tygodniu. Szpital chce szczepić około 100 osób dziennie - dodaje dyrektor Dariusz Bierła.

To nie jest łatwe logistycznie zadanie, ale jesteśmy przygotowani. Na ten moment mamy dwa stanowiska do podawania zastrzyku. Każda partia, która do nas dotrze musi być wykorzystania w ciągu pięciu dni. Mamy lodówki, by przetrzymać przez ten czas szczepionki. Chcemy szczepić od 80 do 100 osób dziennie.

Pierwsze 150 szczepionek szpital otrzymał dziś o godzinie 10.00 - mówi dyrektor szpitala w Ostrowie Dariusz Bierła

W szpitalu w Ostrowie chęć zaszczepienia przeciw COVID-19 zadeklarowało 510 pracowników z liczącej ponad 900 osób załogi.

W fazie ZERO to właśnie medycy będą szczepieni jako pierwsi.

Kolejna grupa, w tym żołnierze, nauczyciele i podopieczni DPS- ów, ma być szczepiona od 15 stycznia 2021 roku.

Szpital przygotował dwa stanowiska do wykonywania zastrzyków. Wcześniej pacjenci są kontrolowani przez lekarza i wypełniają specjalną ankietę.

Szpital w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczął szczepienia przeciw COVID-19

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE