pożar

i

Autor: Straż Pożarna Ostrów Wielkopolski

Zginęli w pożarze. Prokuratura umarza śledztwo. Co wydarzyło się w mieszkaniu przy Zielonej w Ostrowie?

2020-12-30 11:28

Byli kompletnie pijani, zaprószyli ogień, w którym zginęli. Prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim umorzyła śledztwo ws. pożaru w mieszkaniu socjalnym w Ostrowie 1 września tego roku. Bo sprawców nie ma. [POSŁUCHAJ]

Ogień pojawił się w nocy. Po jego ugaszeniu, w mieszkaniu w budynku przy ulicy Zielonej znaleziono ciała dwóch mężczyzn.

Dokładna analiza dowodów i opinia biegłych wykluczyła podpalenie.

- Wskazała na zaprószenie ognia przez ofiary - mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Z zeznań świadków, a także z zapisów monitoringu wynika, że chwilę przed północą mężczyźni zakupili denaturat, który następnie spożywali.

Do wybuchu pożaru doszło tuż  po północy 1 września. Według opinii biegłych bezpośrednią jego przyczyną było zaprószenie ognia przez jednego z mężczyzn. Nie zagrażał on jednak innym osobom oraz budynkom. Mężczyźni zmarli nagle, gwałtownie w wyniku wstrząsu poparzeniowego. W chwili tragedii jeden z nich miał 2,5 promila alkoholu w organizmie, a drugi 3,8.

Śledztwo zostało umorzone - mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie

Śledztwo było prowadzone w sprawie sprowadzenia pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu wielkich rozmiarów, w następstwie którego śmierć poniosły dwie osoby, a zniszczeniu uległ jeden z lokali mieszkalnych przy ulicy Zielonej.

Zostało umorzone.

Ofiary miało 46 i 60 lat.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Naukowcy z AGH stworzyli nietypowy rower dla... górników