piknik zdrowia

i

Autor: UM Ostrów

Zbadaj się w Ostrowie! 2. Piknik Zdrowia już w ten weekend

2021-07-27 11:21

Pierwszy spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ostrowian. Miasto więc organizuje drugi. Piknik zdrowia. W najbliższy weekend będzie można m.in. zrobić badania przesiewowe “Stop! Czerniak”, szczepienia przeciwko Covid-19, oddać krew czy zapisać się na szczepienia przeciwko WZW-B. Wszystko to przy Centrum Aktywności Lokalnej oraz w Parku Miejskim w Ostrowie.

Pierwsze badania będzie można wykonać już w najbliższy piątek 30 lipca. Od godziny 9.00 trwać będą badania przesiewowe w kierunku czerniaka.

Tego dnia będzie można się także zaszczepić przeciw COVID-19.

Przed Urzędem Miejskim stanie też autobus, w którym będzie mieścił się punkt edukacyjny na temat wirusowego zapalenia wątroby typu B.

Kolejne dni - to kolejne badania, a także liczne akcje profilaktyczne czy gry i zabawy edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Najbogatszy program ma sobota - 31 lipca.

piknik zdrowia

i

Autor: UM Ostrów

Punktem wyjścia są badania przesiewowe w kierunku czerniaka, w ramach programu Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej. Zachęcamy do udziału w badaniach osoby w wieku 50-64 lata, ale nie tylko. Ten piknik to również program edukacyjny i możliwość zapisania się na szczepienie przeciwko Wirusowemu Zapaleniu Wątroby typu B – program zaczyna się od informacji, edukacji, a kończy szczepieniem. WZW B to bardzo poważny problem, wirus charakteryzuje się duża zaraźliwość, większa niż wirus HIV, co czyni go bardzo groźnym. Warto zatem skorzystać z możliwości szczepienia

Mówi ESCE Sebastian Górski, wiceprezydent Ostrowa.

2. Ostrowski Piknik Zdrowia odbędzie się w dniach 30, 31 lipca oraz 1 sierpnia.

Piątkowe i niedzielne akcje odbędą się przed Centrum Aktywności Lokalnej, przy Alei Powstańców Wielkopolskich 14. Natomiast wszystkie sobotnie wydarzenia zaplanowano na polanie w Parku Miejskim.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 23.07.2021