coronawirus

i

Autor: BŹ

Zakażeń coraz więcej. Od początku roku w powiecie ostrowskim było ich już ponad 4 tysiące

2021-04-08 12:33

Marzec z najwyższą liczbą zakażeń koronawirusem w powiecie ostrowskim od początku pandemii. W minionym miesiącu Sanepid potwierdził 2 203 przypadki. W całym ubiegły 2020 roku - było ich 5266, z czego blisko 2100 w październiku.

Trzecia fala zdecydowanie podnosi statystki - od początku tego roku - w powiecie pojawiło się 4 318 przypadków, z których blisko 1/ 4 (837) to statystyki z kwietnia.

Coraz więcej chorych wymaga leczenia szpitalnego. Od połowy października, kiedy uruchomiono pierwsze oddziały covidowe w szpitalu w Ostrowie - do dziś - trafiło na ponad 1200 osób, z których pona setka wymagała intensywnej terapii.

Jeszcze niedawno mniej było pacjentów respiratorowych. Teraz jest ich więcej. Zdarza się tak, że pacjent "na własnych nogach" przyjdzie do szpitala, a już kilka dni później potrzebuje tlenoterapii albo podłączenia do aparatury. Taki ma przebieg ta mutacja. Pacjenci coraz trudniej zakażenia przechodzą. Sytuacji krytycznych jest więcej niż jeszcze w ubiegłym roku. Jest więcej młodych ludzi, takich, którzy dotąd nie mieli żadnych innych chorób, a teraz ciężko przechodzą przez zakażenie.

Mówi PIOTR MATYJASZCZYK, szef oddziałów covidowych w ostrowskim szpitalu.

Obecnie w ZZOZie w Ostrowie jest 220 łóżek dla chorych z koronawirusem.

Sztuczne słońce do walki z koronawirusem | ESKA XD - Mobmania #20
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE