szkoła

i

Autor: pixabay

Wypłata 300 + na szkolne wyprawki ruszyła. W Wielkopolsce jest już ponad 130 tysięcy wniosków

2022-07-19 8:50

Pierwsze pieniądze powinny być już na kontach rodziców. Wczoraj - 18 lipca - rząd rozpoczął wypłatę pieniędzy w ramach programu „Dobry Start” . To 300 złotych na uczące się dziecko. Tylko w pierwszym dniu przelewami poszło ponad 30 milionów złotych. A dziś pójdą kolejne złotówki. Rodzice wnioski mogą składać do końca listopada. Ale im szybciej to zrobią, tym szybciej kasa na ich koncie będzie.

ZUS ma pięć dni na to, by od momentu złożenia prawidłowego wniosku przelać 300 złotych. Wnioski składać można od początku lipca, a wypłaty właśnie ruszyły.

Tylko wczoraj - w pierwszym dniu przelewów - na konta rodziców trafiło ponad 30 milionów złotych.

Wniosków jest już 1, 5 miliona.

W Wielkopolsce - ponad 130 tysięcy, na - łącznie - ponad 180 tysięcy dzieci.

W powiecie ostrowskim to prawie 3 tysiące wniosków na 4 tysiące dzieci. W kaliskim- analogicznie - ponad 3, 5 tysiąca i blisko 5 tysięcy dzieci. W ostrzeszowskim - prawie dwa tysiące wniosków na blisko trzy tysiące dzieci.

Wnioski o wsparcie można składać od 1 lipca do 30 listopada, wyłącznie elektronicznie: przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną bądź portal Emp@tia. Jeśli wniosek będzie prawidłowo wypełniony i złożony do końca sierpnia, to pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej 30 września - informuje Krystyna Michałek z ZUS-u. Informację o przyznaniu świadczenia 300 plus rodzic zobaczy na swoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Wcześniej otrzyma na adres mailowy specjalne powiadomienie.

zus

i

Autor: BŹ

Pieniądze z programu „Dobry start” rodzice mogą wydać na zakup na przykład zeszytów, długopisów, flamastrów, czy innego wyposażenia potrzebnego dla ucznia. Świadczenie przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat. Pieniędzy nie otrzymają rodzice dzieci uczących się w tzw. zerówkach oraz  studentów.

Rodzice, którzy potrzebują pomocy w założeniu profilu na PUE ZUS i poprawnym wypełnieniu wniosku, mogą skorzystać z pomocy pracowników ZUS.

Wsparcie można otrzymać w każdej placówce Zakładu, można również umówić się na e-wizytę w ZUS.

Która polska wokalistka mogłaby być Twoją dziewczyną?

Pytanie 1 z 9
Widzisz piękną kobietę na ulicy. Na co w pierwszej kolejności zwracasz uwagę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE