wakacje

i

Autor: BŹ

Bon turystyczny tylko do 30 września. Przypomina ZUS

2022-07-18 7:58

Czasu nie zostało dużo. Tylko do końca września można wykorzystać bony turystyczne. Potem stracą ważność. Wakacje są świetną okazją, by bawić się i płacić bonem. Co ważne - bonem zapłacić trzeba do 30 września, ale wypoczynek można mieć później. A miejsc do fajnego spędzania czasu nie brakuje w całej w Polsce, a także w naszym regionie. Tutaj także są miejsca, w których płacić można bonem.

Bon turystyczny pojawił się w 2020 roku. To było lekarstwo polskiego rządu na kryzys wywołany koronawirusem. Miał być wsparciem dla rodzin z dziećmi, ale też dla branży turystycznej. Bonem można zapłacić za pobyt dziecka w hotelu czy restauracji.

30 września bon traci ważność. Więc kto jeszcze nie skorzystał, to powinien to szybko nadrobić.

Na dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 złotych. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł, jednak – aby otrzymać drugi – należy złożyć odpowiednie oświadczenie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, Bon dotyczy dzieci urodzonych do końca ubiegłego roku – wyjaśnia Marlena Nowicka, rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce.

Bon turystyczny jest dofinansowaniem przyznawanym w formie elektronicznej. Ma  16- cyfrowy numer, który podajemy, dokonując płatności w hotelu bądź restauracji. Nie można go zamienić na złotówki.

Jak wyliczono - do tej pory mieszkańcy Wielkopolski zapłacili bonami za usługi czy jedzenie -  245 mln złotych.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Pokaż nam, jakim bystrzachą jesteś!

Pytanie 1 z 10
Winston Churchill otrzymał w 1953 roku...