Będzie można zobaczyć najważniejsze zabytki Koźminka w powiecie kaliskim. Rusza Koźminecka Trasa Turystyczna

i

Autor: Powiat Kaliski

Będzie można zobaczyć najważniejsze zabytki Koźminka w powiecie kaliskim. Rusza Koźminecka Trasa Turystyczna

2022-07-14 21:16

A może na wycieczkę do Koźminka? Rusza Koźminecka Trasa Turystyczna. To dobra okazja, by zobaczyć najważniejsze zabytki w miasteczku w powiecie kaliskim.

Od wielu lat Koźminek jest odwiedzany przez turystów tylko przypadkiem. Dzięki zaplanowanej, przemyślanej i skonstruowanej trasie ma się to zmienić.

Trasa ta ma początek przy Lapidarium obok drogi biegnącej w kierunku Pośrednika. Obejmuje najciekawsze oraz najważniejsze zabytki Koźminka, a także miejsca, w których warto się zatrzymać i wysłuchać o historii miasteczka. Trasa jest zaplanowana na 2 do 2,5 godziny. Zakończenie wycieczki oczywiście w Dworku Mielęckich.

Mówi Karol Matczak, z Gminnego Centrum Kultury w Koźminku

Trasa będzie czynna do 22 lipca, potem nastąpi dwutygodniowa przerwa i trasa ponownie ruszy od 8 sierpnia.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Rozpoznasz to miejsce wyłącznie po fragmencie na zdjęciu? Tylko prawdziwi podróżnicy to odgadną

Pytanie 1 z 12
Chronił przed najazdami ludów z Wielkiego Stepu, ale miał także duże znaczenie dla ochrony Jedwabnego szlaku
QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Rozpoznasz to miejsce wyłącznie po fragmencie na zdjęciu? Tylko prawdziwi podróżnicy to odgadną.
Źródło: Będzie można zobaczyć najważniejsze zabytki Koźminka w powiecie kaliskim. Rusza Koźminecka Trasa Turystyczna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE