szpital ostrów

i

Autor: BŹ

Wszystkie zajęte! Szpital w Ostrowie nie ma wolnych łóżek dla chorych na COVID - 19 [AUDIO]

2020-11-24 18:58

125 i praktyczni wszystkie zajęte. Tyle łóżek tzw.covidowych ma szpital w Ostrowie Wielkopolskim. Ostatnie pojawiły się na dawnej psychiatrii. W tej liczbie jest 20 łóżek intensywnej terapii. Jest też 12 miejsc izolacyjnych na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Placówka od marca walczy z koronawirusem. I wydaje na tę walkę miliony złotych.

Pacjentów nie brakuje, ale rąk do pracy już tak. Ostrowski szpital , jak zresztą wszystkie w Polsce - boryka się z brakami kadrowymi. Tym bardziej, że każdego tygodnia kilkadziesiąt osób z personelu przebywa na kwarantannie czy chorobowym.

Ale pacjent musi czuć się zaopiekowany, tym bardziej,że z reguły trafia na oddział zakaźny w ciężkim stanie - mówi dyrektor szpitala w Ostrowie Dariusz Bierła.

Można powiedzieć, że obłożenie jest cały czas stuprocentowe. Personel, który tu pracuje, jest oddany temu, co robi i mogę zapewnić, że pacjenci są pod dobrą opieką. Są leczeni według najnowszych standardów światowych, a wszystkie leki, które są stosowane na zachodzie, stosujemy też tutaj. Łącznie z lekami przeciwwirusowymi, lekami antybakteryjnymi, blokerami, leczeniem osoczem. Do tej pory przez oddziały przewinęło się ponad 200 osób i 28 z nich wymagało respiratoroterapii.

To jest trudna walka - mówi dyrektor szpitala Dariusz Bierła

Pierwsze łóżka covidowe w szpitalu w Ostrowie pojawiły się we wrześniu.

Do tej pory skorzystało z nich ponad 200 pacjentów z całej Wielkopolski, i nie tylko.

Prawie 30 osób potrzebowało respiratora.

Strajk Kobiet w Kaliszu