wirtualne problemy

i

Autor: pixabay

Wirtualne problemy

2021-12-20 16:41

Pandemia i lockdown zrobiły swoje – mnie osobistych kontaktów, za to większy ruch w internecie. Jednak kiedy kontakty wirtualne zaczynają wypierać rzeczywiste pojawiają się nowe problemy.

I takie zgłaszają już dyrektorzy szkół średnich w Ostrowie, od kiedy młodzież wróciła ze zdalnego nauczania.

Zatopieni w świecie wirtualnym, siedzą na korytarzu i rozmawiają ze sobą przez komunikatory  - mówi Sylwia Nowicka, szefowa powiatowej komisji edukacji. Przez rok nie mieli ze sobą emocjonalnego kontaktu, wszystko odbywało się przez telefon i komputer To odrealnia i odczłowiecza, a jednocześnie udostepnięnie krytycznych uwag na czyjś temat w grupie powoduje niewspółmierne rany.

wirtualne problemy

i

Autor: pixabay

Być może nie mają wystarczającego wsparcia w rodzinie, czy u przyjaciół – trudno oceniać. Zdziwiło mnie jednak, że wchodzimy w świat cyberprzestrzeni, filmów mangi, anime, które dyktują jak żyć i podsuwają gotowe rozwiązania problemów. A tej pomocy dzieci nie szukają u bliskich, w rodzinie czy u przyjaciół - dodaje radna Nowicka.

Od września w szkołach średnich zatrudniony jest psycholog. Z jego pomocy mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i rodzice.