BE INN

i

Autor: az

BE INN - elektromobilni w Ostrowie

2021-12-14 13:25

BE INN – to projekt kształcenia zawodowego w oparciu o innowacje. Powiat ostrowski pozyskał na to 1,6 miliona złotych z funduszy unijnych.

Uczniowie wybrani do projektu otrzymali certyfikaty z zakresu spawalnictwa i projektowania, ale największy nacisk położono na elektromobilność -  czyli szkolenie mechaników samochodów elektrycznych i hybrydowych.

Projekty, która wdrażamy są bardzo innowacyjne, przygotowują naszą młodzież do zawodu nie na 5 czy 10 lat, ale na kolejnych kilkadziesiąt. Tu wdrażane są technologie przyszłości - mówi starosta ostrowski Paweł Rajski.

BE INN

i

Autor: az Paweł Rajski i Marek Wojtasz

W ramach projektu Zespół Szkół Transportowo -Elektrycznych otrzymał nowoczesne wyposażenie pracowni, a w tym urządzenia do diagnostyki samochodów, 10 laptopów inżynierskich czy przecinarkę plazmową sterowaną numerycznie.

Otrzymaliśmy spore wsparcie. W ramach projektu zakupiliśmy stanowiska symulacyjno – demonstracyjne do dydaktyki napędu hybrydowego i elektrycznego, czyli wszystkich zagadnień związanych z elektromobilnością. Dodatkowo też mamy stanowisko do szkolenia w ramach ekologicznego chłodnictwa - mówi dyrektor szkoły Marek Wojtasz.

BE INN

i

Autor: az

Z projektu skorzystało 185 uczniów i 16 nauczycieli z trzech szkół branżowych. Całkowity koszt projektu wyniósł ponad 1, 8 miliona złotych.

BE INN

i

Autor: az