Wielkopolska - FATALNE WARUNKI NA DROGACH

i

Autor: GDDKIA Wielkopolska - FATALNE WARUNKI NA DROGACH

Wielkopolska: FATALNE warunki na drogach! Śnieg nawet na DROGACH EKSPRESOWYCH!

2021-02-08 11:23

Zima nie daje o sobie zapomnieć! Intensywne opady śniegu, silny wiatr - tak wygląda sytuacja w Wielkopolsce. Niestety, wpływa to na fatalne warunki na drogach. Źle jest nie tylko w największych miastach naszego województwa, ale także na drogach wojewódzkich, krajowych i ekspresowych. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Zima skutecznie utrudnia życie kierowcom i pracę drogowcom! Ci drudzy nie nadążają odśnieżać dróg. Fatalnie sytuacja wygląda między innymi w Poznaniu, gdzie śnieg zalega nawet na głównych drogach. Na przykład na autostradzie A2 zderzyły się 4 ciężarówki. Na trasie tworzą się ogromne korki. 

Nie lepiej jest w innych miastach naszego regionu. Zaśnieżone drogi również chociażby w Lesznie czy Ostrowie Wielkopolskim i Kaliszu oraz w okolicach tych miejscowości. Z naszych informacji wynika, że utrudnienia są między innymi na zjeździe z S5 w Lipnie. Tam TIRy stoją przed podjazdem. Robi się spory korek. 

Atak zimy w Starachowicach

Wielkopolska: Warunki na drogach fatalne! APEL DROGOWCÓW 

Kierowcy, uważajcie! Co prawda większość ulic jest przejezdna, ale w wielu miejscach, w całej Wielkopolsce zalega śnieg. 

Aktualnie pracuje 176 pojazdów do zimowego utrzymania dróg. W większości jest to sprzęt odśnieżający. Oczywiście są też na drogach pługopiaskarki. Występuje niska temperatura, gdzie teoretycznie sól nie działa, ale robimy wszystko by zachować przejezdność dróg

powiedziała nam Alina Cieślak z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu. Drogowcy apelują też do kierowców o rozwagę. 

Żeby kierowcy dostosowali prędkość do panujących warunków, wyjedźmy wcześniej. Mamy sygnały od kierowców, że ten zimowy sprzęt odśnieżający często stoi w korkach. Apelujemy do kierowców, by udrożnili drogę i umożliwili przejazd służbom

Fatalne warunki są nie tylko na mniejszych drogach wojewódzkich czy krajowych, ale także na trasach ekspresowych - między innymi na S5 czy S11. Jeżeli nie musicie, nie wyjeżdżajcie dzisiaj w trasy. 

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Nie będzie łatwo, nawet 50 proc. dobrych odpowiedzi to niezły wynik

Pytanie 1 z 10
Do którego morza uchodzi Nil?
Źródło: Wielkopolska: FATALNE warunki na drogach! Śnieg nawet na DROGACH EKSPRESOWYCH!