W Ostrowie podatki

i

Autor: bź

W Ostrowie podatki w górę

2021-10-27 11:31

Podatki od nieruchomości w Ostrowie w górę. Taką decyzję podjęli radni na ostatniej sesji. Za zmianą głosowali rajcy skupieni wokół prezydent Beaty Klimek. Podwyżka najbardziej dotknie przedsiębiorców oraz właścicieli dużych domów i kamienic.

- Żyjemy jako miasto na kredytach i wybieramy najprostszy sposób na podniesienie dochodów, czyli sięgamy do kieszeni mieszkańców - mówi radny miejski Jakub Paduch. Nie słyszymy o ograniczeniach wydatków, choćby na administrację miejską. Za to słyszymy o megalomańskich projektach, jak choćby budowa aquaparku za 80 milionów złotych, oczywiście na kredyt. To wszystko będą spłacać następcy. I w takiej sytuacji takie najprostsze sięgnięcie do kieszeni podatników jest zwykłą niegodziwością. 

Stawka dla przedsiębiorców wzrośnie o prawie 1 zł na metrze kwadratowym. Opozycja wstrzymała się od głosu.

Nowe stawki obowiązywać będą od stycznia 2022.

- Poprawka dotycząca pozostawienia stawek na tegorocznym poziomie nie przeszła  -  dodaje radny Paduch. Mniejszym złem będzie dla nas wstrzymanie się od głosu i pozwolenie na wzięcie odpowiedzialności przez tych, którzy odpowiadają za kształtowanie i realizację budżetu – prezydent Beacie Klimek i radnym Przyjaznego Ostrowa. Jako opozycja ten wpływ na decyzje mamy dziś znikomy. 

Na sesji radni zatwierdzili również budowę aquaparku za 80 milionów złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE