W miejskich ulach w Ostrowie praca wre! [ZOBACZ, POSŁUCHAJ]

2021-05-14 21:40

Pierwszy będzie miód MNISZKOWY. I sporo jest już go w ulach. Pszczoły z miejskiej pasieki w Ostrowie Wielkopolskim porządnie wzięły się do pracy. Ostatnie ciepłe dni sprzyjały. Sześć uli, które stoją przed Urzędem Miejskim właśnie przeszło wiosenną, obowiązkową kontrolę.

Miejskie ule stanęły pod koniec ubiegłego roku. Pszczoły zimę przetrwały dobrze. I są w dobrej kondycji, co też dobrze wróży pasiece.

W każdym ulu jest około 50 tysięcy pszczół - mówi opiekun pasieki, pszczelarz Michał Całka.

Pszczoły są w super stanie, są bardzo silne, już odbudowują ramki z węzą, przynoszą pierwszy miód. Mamy już pierwszy miód w ulach, czekamy aż on do końca będzie odparowany, żeby móc go zabrać. Dopóki mniszki kwitną dopóty damy im czas, aby one ten miód nazbierały w wystarczającej ilości i odparowały. Przed akacją postaramy się ten miód odebrać i odwirować, aby na czas kwitnięcia drzew akacjowych były puste ule i miały miejsce magazynowe na dalszą część zbierania miodu w tym roku.

Ostrowskie pszczoły są w świetnej kondycji - mówi opiekun miejskich uli, pszczelarz Michał Całka

Ule przed ostrowskim magistratem to pierwsza miejska pasieka. Ale wcześniej taką założył Ostrowski Zakład Ciepłowniczy.

Swoją ma też powiat ostrowski.

Opiekunowie miejskiej pasieki liczą, że z jednego ula uda się zebrać kilkanaście litrów miodu w ciągu sezonu.

Młode sokoły z Lublina zaobrączkowane
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE