W Kaliszu stanęła jadłodzielnia

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

W Kaliszu stanęła jadłodzielnia

2021-09-16 20:22

Już jest! Pierwsza jadłodzielnia stanęła w Kaliszu. To dzieło Fundacji CHOPS i jednej z kaliskich firm. Dzięki temu mieszkańcy miasta będą mogli podzielić się żywnością z potrzebującymi, a przy okazji zapobiec marnowaniu żywności.

Jak pokazują statystyki, w Polsce marnuje się ponad 9 milionów ton żywności. To oznacza, że jeden Polak wyrzuca 235 kg jedzenia rocznie. Miejsca takie jak jadłodzielnie mają temu zapobiec. Ta w Kaliszu stanęła przy ulicy Towarowej 1. Składa się z lodówki i regałów.

Miałem ogromne pragnienie, żeby w Kaliszu otworzyć taki punkt. Udało się trafić na fantastycznego partnera, który nam pomaga w tym i to jest chyba odpowiedni moment. Przez cały dzień jadłodzielnia będzie otwarta, to oznacza, że można tu coś przynieść, zostawić. Natomiast w godzinach nocnych ze względu na bezpieczeństwo chcemy zamykać.

Mówi Roman Żarnecki, prezes Fundacji CHOPS.

Jakie produkty można przynosić?

Jeśli chodzi o produkty, to powinny być takie, które nadają się do spożycia, zamknięte bądź nieprzetworzone. Nie mogą to być np. sałatki własnoręcznie przygotowane, bo musimy dbać o to, żeby wszystko odbywało się bezpiecznie.

Dodaje Roman Żarnecki.

Opiekę nas tym miejscem będą sprawowali wolontariusze Fundacji CHOPS.

Źródło: W Kaliszu stanęła jadłodzielnia