Viva Calisia po raz 3!

i

Autor: M.Rajewska na zdj. Ewa Iżykowaska, prezes Fundacji Arte Eva i Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza

Viva Calisia po raz 3!

2021-10-06 22:07

To będzie wyjątkowa muzyczna uczta. Zbliża się III Międzynarodowy Konkurs Viva Calisia. Wydarzenie odbędzie się od 13-15 października w Kaliszu.

Konkurs ma na celu promowanie młodych artystów, ale nie tylko.

Moim mottem jest promowanie i młodych i miasta. Chcę, żeby młodzi pokochali to miasto i żeby miasto czerpało z tych młodych pod każdym względem. Zarówno z ich młodości, energii i inspiracji, jak i z kontaktów i powrotów czego bardzo życzę.

Mówi Ewa Iżykowska, prezes Fundacji Arte Eva, która organizuje konkurs.

To wyjątkowe wydarzenie i dlatego należy je wspierać. Dodaje Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent miasta.

Kalisz to miasto gdzie ciągle mamy do czynienia z muzyką. Nawiązanie do roku rodziny Fibigerów, który kontynuujemy, do Państwowej Szkoły Muzycznej i wielu artystów pochodzących z Kalisza, którzy świetnie rozwijają się i promują to miasto na arenie krajowej, jak i zagranicznej. Cieszę się, że Miasto Kalisz po raz kolejny wspiera i tu mogę obiecać, że będzie wspierać kolejne edycje tego wspaniałego konkursu.

W tegorocznej edycji Viva Calisia udział wezmą śpiewacy z Polski, Chin, Grecji i Ukrainy, którzy są absolwentami różnych szkół muzycznych i którzy nie ukończyli 38 roku życia. Laureatów poznamy 15 października podczas uroczystej Gali Operowej, która odbędzie się w Auli im. prof. Rubińskiego o godzinie 19.30. Konkurs współtworzą również: Miasto Kalisz, Filharmonia Kaliska, Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM w Kaliszu, Akademia Kaliska.

Źródło: Viva Calisia po raz 3!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE