internet

i

Autor: pixabay

Uważaj na dziecko w "sieci". Apeluje policja w Ostrowie [POSŁUCHAJ]

2021-01-07 13:47

Rodzicu, rozmawiaj z dziećmi na temat istniejących zagrożeń w Internecie - apelują policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego. Pandemia zmieniła rzeczywistość. I w dużej mierze przeniosła ją do świata wirtualnego. Mamy ferie zimowe i choć najmłodsi mogą - po decyzji Ministra Zdrowia - wychodzić z domów, to jednak wciąż wielu z nich cały czas spędza...w sieci. A to nie zawsze jest bezpieczne.

Internet potrafi być nie tylko źródłem wiedzy i zabawy, ale też przemocy czy przestępstw.

Dlatego tak ważna jest kontrola tego, co dziecko ogląda w necie - i rozmowa o zagrożeniach - mówi Małgorzata Michaś - rzecznik komendy policji w Ostrowie.

Warto skontrolować to, co robi nasze dziecko w internecie. Dla dobra naszych pociech. Bo sieć może być bardzo niebezpieczna. Prócz zabawy i nauki, daje też pole do działań przestępcom. A dzieci są łatwym "łupem". Dlatego z dziećmi trzeba ROZMAWIAĆ o tych zagrożeniach. Mówić wprost, co można, a czego niego.

Nie straszyć, ale PRZESTRZEGAĆ, przed niebezpieczeństwami. A tych jest sporo. Dziecko może paść ofiarą wielu złych ludzi.

Co ważne, trzeba też nauczyć dziecko tego, by nie mówiło o sobie za dużo osobom poznanym w sieci. Nie przekazywało swoich fotografii nieznajomym. Nie mówiło, gdzie mieszka i co w domu ma. Bo to może też spowodować zagrożenie dla całego domu.

Trzeba uczulić najmłodszych na zagrożenia w sieci - mówi Małgorzata Michaś, rzecznk KPP w Ostrowie

Warto też pamiętać, by samemu uważać w necie. I nie podawać na przykład swoich danych - nieznanym osobom. Każde podejrzenie przestępstwa w internecie należy zgłosić policji. Ta sprawdza wszystkie doniesienia.​

Tegoroczne ferie zimowe, z powodu pandemii w jednym czasie w całym kraju, potrwają do 17 stycznia.

A potem nie wiadomo jeszcze czy wszystkie dzieci wrócą do szkół, więc perspektywa, że nauka zdalna obejmie znów większość z nich jest całkiem realna.

Dlatego wiedza dotycząca zagrożeń w sieci przyda się także po feriach.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl.

Zwycięzcy The Voice Kids. Te młode gwiazdy robią wielką karierę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE