internet

i

Autor: pixabay

Uważaj na dziecko w "sieci". Apeluje policja w Ostrowie [POSŁUCHAJ]

2021-01-07 13:47

Rodzicu, rozmawiaj z dziećmi na temat istniejących zagrożeń w Internecie - apelują policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego. Pandemia zmieniła rzeczywistość. I w dużej mierze przeniosła ją do świata wirtualnego. Mamy ferie zimowe i choć najmłodsi mogą - po decyzji Ministra Zdrowia - wychodzić z domów, to jednak wciąż wielu z nich cały czas spędza...w sieci. A to nie zawsze jest bezpieczne.

Internet potrafi być nie tylko źródłem wiedzy i zabawy, ale też przemocy czy przestępstw.

Dlatego tak ważna jest kontrola tego, co dziecko ogląda w necie - i rozmowa o zagrożeniach - mówi Małgorzata Michaś - rzecznik komendy policji w Ostrowie.

Warto skontrolować to, co robi nasze dziecko w internecie. Dla dobra naszych pociech. Bo sieć może być bardzo niebezpieczna. Prócz zabawy i nauki, daje też pole do działań przestępcom. A dzieci są łatwym "łupem". Dlatego z dziećmi trzeba ROZMAWIAĆ o tych zagrożeniach. Mówić wprost, co można, a czego niego.

Nie straszyć, ale PRZESTRZEGAĆ, przed niebezpieczeństwami. A tych jest sporo. Dziecko może paść ofiarą wielu złych ludzi.

Co ważne, trzeba też nauczyć dziecko tego, by nie mówiło o sobie za dużo osobom poznanym w sieci. Nie przekazywało swoich fotografii nieznajomym. Nie mówiło, gdzie mieszka i co w domu ma. Bo to może też spowodować zagrożenie dla całego domu.

Trzeba uczulić najmłodszych na zagrożenia w sieci - mówi Małgorzata Michaś, rzecznk KPP w Ostrowie

Warto też pamiętać, by samemu uważać w necie. I nie podawać na przykład swoich danych - nieznanym osobom. Każde podejrzenie przestępstwa w internecie należy zgłosić policji. Ta sprawdza wszystkie doniesienia.​

Tegoroczne ferie zimowe, z powodu pandemii w jednym czasie w całym kraju, potrwają do 17 stycznia.

A potem nie wiadomo jeszcze czy wszystkie dzieci wrócą do szkół, więc perspektywa, że nauka zdalna obejmie znów większość z nich jest całkiem realna.

Dlatego wiedza dotycząca zagrożeń w sieci przyda się także po feriach.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl.

Zwycięzcy The Voice Kids. Te młode gwiazdy robią wielką karierę