szukamy i ratujemy

i

Autor: Szukamy i Ratujemy/ fb

Możesz pomagać w poszukiwaniach zaginionych! Grupa SIR szuka wolontariuszy! [POSŁUCHAJ]

2021-01-04 11:53

Trzeba być odpornym psychicznie i mieć czas. I chęć, by go wykorzystać na niesienie pomocy innym. Jest kolejna rekrutacja do Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej - Szukamy i Ratujemy! To ewenement na skalę kraju. Grupa powstała w Ostrowie Wielkopolskim, działa od ponad dwóch lat i pomaga w licznych akcjach poszukiwawczych i ratowniczych. Teraz zaprasza swoje szeregi wszystkich chętnych.

Tylko w ubiegłym roku ostrowska grupa wzięła udział w blisko 50 akcjach poszukiwawczych. Ale to nie jedyna jej aktywność. Bo 2020 rok to także :

- 28 treningów sekcji psów ratowniczych,

- 20 zdarzeń związanych z walką z COVID,

- 16 szkoleń/ćwiczeń/odpraw,

- 14 asyst/zabezpieczeń ratowniczych/innych,

- 6 stanów gotowości.

Dziś zespół tworzy około 50 ludzi, dla których ratowanie to nie tylko sposób na spędzanie wolnego czasu, ale też pewna misja.

Teraz każdy może do tej grupy dołączyć.

- Szukamy osób w wieku od 18 do 65 lat, zdrowych, którzy chcą pomagać - mówi Błażej Busza, jeden z twórców ostrowskiej grupy SIR.

Grupę tworzą wolontariusze, którzy swój prywatny czas "oddają" na rzecz innych. Tutaj każdy pomaga z własnych chęci i nikt nie jest do niczego przymuszany, działamy na własną rękę i pomagamy bezinteresownie. Poszukujemy zaginionych, ludzi starszych i młodszych. Czasami to wielogodzinne akcje. Dlatego trzeba mieć pewne predyspozycje.

Wolontariusze poszukiwani - mówi Błażej BUSZA, jeden z twórców grupy Szukamy i Ratujemy w Ostrowie

Grupa dziś pomaga w poszukiwaniach przede wszystkim w południowej Wielkopolsce, ale zdarzają się także akcje w innych częściach kraju kraju.

Współpracuje z policją i strażą pożarną. Ma też swoje psy tropiące. I niezbędny sprzęt.

Nabór dotyczy m.in. Ostrowa , Kalisza i Krotoszyna.

Szczegóły znajdziecie TUTAJ : http://gpr.org.pl/rekrutacja/

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl.

Elewacja Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie budzi emocje. To jednak nie ostateczny efekt
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE