szukamy i ratujemy

i

Autor: Szukamy i Ratujemy/ fb

Możesz pomagać w poszukiwaniach zaginionych! Grupa SIR szuka wolontariuszy! [POSŁUCHAJ]

2021-01-04 11:53

Trzeba być odpornym psychicznie i mieć czas. I chęć, by go wykorzystać na niesienie pomocy innym. Jest kolejna rekrutacja do Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej - Szukamy i Ratujemy! To ewenement na skalę kraju. Grupa powstała w Ostrowie Wielkopolskim, działa od ponad dwóch lat i pomaga w licznych akcjach poszukiwawczych i ratowniczych. Teraz zaprasza swoje szeregi wszystkich chętnych.

Tylko w ubiegłym roku ostrowska grupa wzięła udział w blisko 50 akcjach poszukiwawczych. Ale to nie jedyna jej aktywność. Bo 2020 rok to także :

- 28 treningów sekcji psów ratowniczych,

- 20 zdarzeń związanych z walką z COVID,

- 16 szkoleń/ćwiczeń/odpraw,

- 14 asyst/zabezpieczeń ratowniczych/innych,

- 6 stanów gotowości.

Dziś zespół tworzy około 50 ludzi, dla których ratowanie to nie tylko sposób na spędzanie wolnego czasu, ale też pewna misja.

Teraz każdy może do tej grupy dołączyć.

- Szukamy osób w wieku od 18 do 65 lat, zdrowych, którzy chcą pomagać - mówi Błażej Busza, jeden z twórców ostrowskiej grupy SIR.

Grupę tworzą wolontariusze, którzy swój prywatny czas "oddają" na rzecz innych. Tutaj każdy pomaga z własnych chęci i nikt nie jest do niczego przymuszany, działamy na własną rękę i pomagamy bezinteresownie. Poszukujemy zaginionych, ludzi starszych i młodszych. Czasami to wielogodzinne akcje. Dlatego trzeba mieć pewne predyspozycje.

Wolontariusze poszukiwani - mówi Błażej BUSZA, jeden z twórców grupy Szukamy i Ratujemy w Ostrowie

Grupa dziś pomaga w poszukiwaniach przede wszystkim w południowej Wielkopolsce, ale zdarzają się także akcje w innych częściach kraju kraju.

Współpracuje z policją i strażą pożarną. Ma też swoje psy tropiące. I niezbędny sprzęt.

Nabór dotyczy m.in. Ostrowa , Kalisza i Krotoszyna.

Szczegóły znajdziecie TUTAJ : http://gpr.org.pl/rekrutacja/

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl.

Elewacja Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie budzi emocje. To jednak nie ostateczny efekt