woda

i

Autor: pixabay

Utonął mały chłopiec. Jest prokuratorskie śledztwo

2021-07-15 12:46

Rodzice jeszcze dziś mają być przesłuchani przez prokuratora. Jest śledztwo w s​prawie utonięcia 2, 5 - letniego chłopca dziś rano w jeziorze SZPEREK w Antoninie. Chodzi o narażenie dziecka na utratę zdrowia i życia, i nieumyślne spowodowanie śmierci. Wstępne badania alkomatem pokazały, że ojciec dziecka był trzeźwy, a matka miała około promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Od obojga pobrano krew do dalszych badań na obecność alkoholu i innych substancji.

Chłopca w wodzie zauważył dziś po godzinie 7 rano spacerowicz.  Mimo ponad 1, 5 godzinnej reanimacji - dziecka nie udało się uratować.

Mówi prokurator MARCIN KUBIAK, z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Prokurator przeprowadził oględziny miejsca zdarzenia ujawniając i zabezpieczając niezbędne ślady do przeprowadzenia dalszych czynności. Przeprowadzona zostanie m.in sekcja zwłok pokrzywdzonego. Zostaną również przesłuchani jego rodzice.

Szczegóły nie są ujawniane.

Rodzina przyjechała na wakacje do ośrodka, przy który jest jezioro. Sąsiedzi są wstrząśnięci tragedią.

Koszmar. Tyle co tutaj mówili, że dziecko wyszło. Mówią, że rodzina dopiero wczoraj pojawiła się w ośrodku. A tu taka tragedia. Mam dziecko w podobnym wieku. Nie wyobrażam sobie co przeżywają rodzice.

Na obecnym, wstępnym etapie, śledztwo prowadzone jest w sprawie a nie przeciwko konkretnym osobom.

Rodzina pochodzi z Ukrainy.

Policjanci zbadali alkomatem trzeźwość rodziców.

Ojciec był trzeźwy. Matka miała około promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Od obojga pobrano krew do badań.

Raport z anteny 15.07, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE